Sadaļas Sadaļas

Jaunie nāk! Iepazīstamies ar piecām jaunām grupām un dziedātāju

Šīs mūziķu izlases vidējais vecums droši vien būs 20 gadi, un vēl viņus visus vieno šajā gadā publiskotais albums vai EP. Kā skan jaunie mūziķi, ko paši par sevi saka un kā viņi redz savu nākotni mūzikā – aicinām iepazīties ekspresintervijās.

“Lake Notion”

"Lake Notion"

Šī gada februārī “Lake Notion” izdeva divas savas jaunākās dziesmas 12” platē, “gluži kā to plaši darīja disko ērā”. Lielā plate, katrā pusē pa dziesmai. Grupa muzicē jau no 2018. gada un spēlē labi izdejojamu, noskaņām un niansēm bagātu rokmūziku.

Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar sevi jeb – kas klausītājiem noteikti jāzina?

“Lake Notion”: Mēs esam tā grupa, kas uzskaita savus koncertus picas kastē. Nedaudz vairāk par mums – ne tik daudz seksa, vēl mazāk narkotikas, bet pietiekams daudzums rokenrola.

Kā redzat savu nākotni uz mūzikas skatuves?

Mēs gribam redzēt un dzirdēt, kā klausītāji mūsu koncertā no sirds izbļaustās līdzi dziesmām un izbauda vakaru.

Kāds ir aizraujošākais ar mūziku saistītais notikums, iedvesmas avots vai piedzīvojumu stāsts?

Kāda mūsu koncerta aprakstā uzrakstījām slepenus “koda vārdus”, apzinoties, ka mūsdienās neviens koncerta aprakstu īsti nelasa, jo tie ir pilni ar banālām, bezpersoniskām grupas reklāmām. Ar koda vārdiem gribējām paskatīties, cik daudzi aprakstu ir izlasījuši un lasītājiem pēc koncerta uzsaukt aliņu. Viens no koda vārdiem bija “Snikers”. Koncertā starp dziesmām kāds no skatītājiem uz skatuves uzmeta “Snikera” batoniņu un mēs, kuri saprata atsauci, sākām smieties un mikrofonā pateicām, ka tiem, kuri tajā brīdī nesaprot, kas notiek, droši vien ir pilnīgs apmulsums. Tas bija super moments, un arī aliņš vēlāk tika uzsaukts.

“Bekars”

Grupa “Bekars”

Poproka grupas “Bekars” debijas albums “Sākums” tika publiskots šī gada aprīlī un prezentācijas pasākums, tam laikam atbilstoši, notika vietnē “Facebook”. Albumā ir astoņas dziesmas – romantiskas, melodiskas, dejojamas, neaizmirstot arī par humoru.

Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar sevi jeb – kas klausītājiem noteikti jāzina?

“Bekars”: “Bekars” ir uzsācis savas mūzikas gaitas Bauskā. Apvienībā ir četri draugi, kuri šobrīd mācās 12. klasē. Varam būt jaudīgi jauniešu ballītēs, tāpat arī pieklājīgi un solīdi kāzās un korporatīvajos pasākumos. Mīlam rakstīt savu mūziku un savus koncertus, kur varam iesēdināt skatītāju savā mūzikas, gaismu un sajūtu pasaulē. Šī gada 3. aprīlī esam izdevuši albumu “S[a:]kums”. Mūzikas pasaulē iedvesmojamies no tādiem mūziķiem kā “Coldplay”, Jacob Collier un Bruno Mars. Ticam, ka mūzika ir jābauda un tā ir tā jārada nepiespiesti un no sirds.

Kā redzat savu nākotni uz mūzikas skatuves?

Tagad pēc 12. klases mums dzīve liek izvēlēties tālāko ceļu, taču izskatās, ka “Bekars” vēl stipri turēsies kopā arī pēc izvēles izdarīšanas. Taisīsim jaunu mūziku un organizēsim koncertus, kad tie būs atļauti. Jāatzīst, ka “Bekaram” nepārspēta paliek tieši sniegtā enerģija no trakiem un pārpildītiem koncertiem. Ceram, ka izdosies uzcept kādu “karstu” kompozīciju. Protams, mūsu sapņiem robežu nav, un tikai debesis ir limits, tāpēc strādāsim un redzēsim, kas notiks.

Kāds ir aizraujošākais ar mūziku saistītais notikums, iedvesmas avots vai piedzīvojumu stāsts?

Kādā vasaras vakarā mūs spontāni uzaicināja spēlēt pie ugunskura kādā no “1836” pieturas punktiem. Ātri savācāmies un domājām, kas tur – nav jau grūti un vakars arī brīvs. Bija tik ugunīgs vakars, ka mūs uzaicināja nākamajā dienā spēlēt kopā ar Renāru Kauperu un Kasparu Zemīti! Tas bija pirms kādiem diviem gadiem. Sapratām – katra iespēja ir jāizmanto, jo nekad nevar zināt, kur dzīve aizvedīs. Piecu gadu laikā ir daudz kas noticis, ceļā uz koncertu ir aizdegusies mašīna, esam pamatīgi iestrēguši uz zemes ceļa, bet blakus esošais traktors mūs izvilka ārā tikai pēc pāris stundām. Tā ir tikai daļa no visa piedzīvotā!

“Blue Jean Serenade”

“Blue Jean Serenade”

Arī grupas “Blue Jean Serenade” mūziku var dēvēt par poproku – rotaļīgu, romantisku, dejojamu un viegli līdzi dziedamu. Grupa izceļas ar to, ka tai ir divi vokālisti – brālis Jānis Niedra un māsa Anna Niedra. Albums “Prieks, no kura neizaugt. Laiks, kuru neaizmirst” klajā nāca šī gada martā.

Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar sevi jeb – kas klausītājiem noteikti jāzina?

“Blue Jean Serenade”: Mēs esam ģimenes un draugu muzikāla apvienība. Grupas kodolu veido brālis un māsa - Jānis un Anna, Reinis, kurš ar Jāni ir labākie draugi kopš bērnudārza,  Pēteris – Annas klasesbiedrs, un Tomass, kurš ir viens no diviem grupas dibinātājiem. Grupa tapa Tomasam kopā ar Jāni, kuri basketbola nometnes laikā Kandavā saprata, ka abus vieno kas vairāk par basketbolu. “Blue Jean Serenade” spēlē jau trešo gadu un 2020. gada 9. martā izdeva savu debijas albumu “Prieks, no kura neizaug. Laiks, kuru neaizmirst”, kura prezentācijas koncerts notika Latvijas Leļļu teātrī. Esam uzstājušies Latvijā zināmās koncertvietās –  “fon Stricka villa”, “Kalnciema kvartāls”, kā arī festivālos “Summer Sound” un “Bauskas TasTe” . Bet paši labākie koncerti noteikti ir bijuši LMA Karnevālos, tur cilvēki zaudē sevi dejā, dzied līdzi pilnā balsī un mīl viens otru – vienkārši tā.

Kā redzat savu nākotni uz mūzikas skatuves?

Pati labākā sajūta ir redzēt, kad cilvēki, kuri atnākuši uz tavu koncertu, ir priecīgi, smaida, dejo, dzied līdzi dziesmām un labi pavada laiku, atbrīvojoties no ikdienas problēmām. Mēs noteikti gribam būt svarīga koncertgrupa. Domājot globāli, rīkojoties lokāli, gribam radīt mūziku, kura ir tuvu mums, bet spēj rezonēt arī sabiedrībā.

Kāds ir aizraujošākais ar mūziku saistītais notikums, iedvesmas avots vai piedzīvojumu stāsts?

Būs divi īsi stāstiņi: Pirmais – mēs divas reizes esam viesojušies LNT, nu jau TV3, ”900 sekundēs”, lai prezentētu dziesmas videoklipu kā arī albumu. Abas reizes uzreiz pēc mums ēterā uz sarunu bija ieradusies VID Ģenerāldirektore. Otrais – 2018. gada vasara bija ļoti notikumiem bagāta. Mēs bijām pirmajā ārpus Latvijas koncertā Lietuvā, kur mūs uzņēma ar tik atplestām rokām, ka pirmo reizi varēja kārtīgi sajust, ka tas, ko mēs darām, ir svarīgi un cilvēkos izraisa saviļņojumu. Bet jāsaka - spilgti brīži notiek visu laiku, arī mēģinājumā, kad kādam pēkšņi dzimst neizprotami laba ideja, kopīgos spēļu vakaros, kad noreibt var no smiešanās, un, protams, visos koncertos. Tās enerģijas dēļ ir vērts dzīvot!

“Sub Scriptum”

"Sub Scriptum"

Grupai “Sub Scriptum” piemīt alternatīvāks skanējums, tomēr vēl joprojām viņi labi iederas poproka grupu kompānijā, kā to apliecina albuma “21. gs. mode” tituldziesmas rotēšana radio staciju viļņos. Debijas albums klajā nāca aprīļa beigās un dauzonīgi klausītājus ved caur nenopietno uz nopietno.

Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar sevi jeb – kas klausītājiem noteikti jāzina?

“Sub Scriptum”: Grupa “Sub Scriptum” ir klasiskie mūziķi, kas izkāpa no orķestra bedres, lai uzspēlētu roku. Nebaidāmies būt skaļi un ar savu viedokli. Karstākais notikums – esam izdevuši debijas albumu ‘’21.gs. mode’’.  Skatītājiem būtu jāzina tas, ka grupas mīļākais auglis ir banāns, lietojam to pirms koncertiem, kā arī mēģinājumos.

Ja vēlies par mums uzzināt vairāk, pieseko Instagram.com/Sub_Scriptum, “Spotiffy”, “Youtube”, “Facebook”, bet, ja vēlies būt vēl tuvāk par tuvāk mēs arī esam atrodami “Tinder”, ja veiksme uzsmaidīs – nosviedīsim pa labi!

Kā redzat savu nākotni uz mūzikas skatuves?

Nākotni ir grūti paredzēt, bet mēs vienu zinām skaidri – arī nākotnē priecēsim jūs ar savu mūziku. Mūsu mērķis arī tālākā nākotnē ir saglabāt alternatīvu skanējumu, jo tas ir viens no grupas vienojošajiem elementiem, un, protams, aizpildīt arī lielākās skatuves, kādas mums mūzikas karjera attīstība piedāvās. Ir gadījies arī paklupt, tieši tāpēc mēs neapstāsimies, bet dosimies tikai uz priekšu!

Kāds ir aizraujošākais ar mūziku saistītais notikums, iedvesmas avots vai piedzīvojumu stāsts?

Aizraujošākais notikums ir dziesmas ‘’Pajāt’’ tapšanas process, kas notika pirms četriem gadiem. Tā bija viena no pirmajām uzstāšanās reizēm klubā, kurā bija aptuveni pieci cilvēki. Mēs bijām sagatavojuši 3 puslaiku setu (atkārtojot pirmo puslaiku uzstāšanās beigās).

Par pirmo ‘’nopietno’’ koncertu pašiem bija lielāks prieks nekā citiem, tāpēc sākām svinēt jau sākoties koncertam! Beigu beigās bungu ritmika, ģitāru melodijas sāka skanēt krietni ‘’alternatīvāk’’ kā tas bija paredzēts. Īsos vilcienos – kluba īpašnieks mūs izmeta un palūdza neatgriezties. Domīgi un ar sirdsapziņas pārmetumiem sēdējām dzīvoklī, kamēr bundzinieks savā saldākajā miegā gulēja uz matrača. Tad nu mums iešāvās galvā frāze: ‘’Nu jā, viņam nu gan ir pajāt’’. Solo ģitārists sāka spēlēt improvizētus akordus, vokālists ar basģitāristu rakstīja vārdus, pieķeroties pie frāzes ‘’pajāt’’. Dziesma dzima pulksten 5:00 no rīta un nemainīgi tāda pati ir palikusi jūsu ausīm, tagadējā versijā ar Ēriku Palkavnieku.

Loreta Reide

Loreta Reide

Jaunā dziedātāja un dziesmu autore Loreta Reide plašākam klausītāju lokam kļuva zināma šī gada janvārī, kad klajā nāca košais singls/video “Zāles”. Maija beigās tika publiskots Loretas Reides debijas minialbums “Ieroči”, kuru veido četras dziesmas, ieturētas pop mūzikas dažādajās nokrāsās un virzienos, un tā prezentācija bija pirmais albuma prezentācijas pasākums pēc ierobežojumu noņemšanas.

Lūdzu, īsi iepazīstini ar sevi jeb – kas klausītājiem noteikti jāzina?

Loreta Reide: Esmu piecpadsmitgadīga mūziķe, tekstu un mūzikas autore. Daru to, kas jau no agras bērnības ir gājis pie sirds, un cenšos būt patiesa un autentiska. 

Kā redzi savu nākotni uz mūzikas skatuves?

Man pašai ir interesanti, kā mans ceļš aizvirzīsies, taču bilde veidojas diezgan cerīga. Ja šādi turpināšu, tad no manis varēs sagaidīt, protams, jaunu mūzikas materiālu un varbūt mazliet dīvainas un muļķīgas lietas.

Kāds ir aizraujošākais ar mūziku saistītais notikums, iedvesmas avots vai piedzīvojumu stāsts?

Daudz kas ir bijis un daudz kas vēl būs. Būt ar mūziķiem ir viens liels piedzīvojums, jo tad, kad satiekas radošas dvēseles, rodas pārsteidzoša harmonija! Interesantākās lietas parasti notiek uz skatuves un arī aizskatuvē. Spilgts pagājušā gada notikums bija koncerts Daugavpils mākslas naktī. Šķita, ka tas būs ļoti lietišķs pasākums, taču beigās tas izvērtās tik liela ballītē, ka klausītāji sakāpa uz skatuves un enerģiski izpaudās, dejojot. Šis brīdis iemūžināts arī manos sociālajos tīklos.

Protams, arī notikums, kas sagrieza daudz ko kājām gaisā bija Agneses Rakovskas piedāvājums iesildīt “Triānas Parku”, kas sākotnēji bija joks. Mēs aktīvi strādājām pie mūzikas rakstīšanas, līdz vienu dienu Agnese iesmēja: “Ja tu pusgada laikā uzrakstīsi minialbumu, ļaušu iesildīt “Triānas Parka” koncertu.” Es to uztvēru ļoti nopietni, manī parādījās neiedomājamas darba spējas, un īsā laikā tapa mans pirmais EP. Pateicoties Agnesei un manām darbaspējām, minialbums “Ieroči” jau ir laists pasaulē, un aktīvi gatavojamies ilgi gaidītajam “Triānas Parka” koncertam “Hanzas peronā” 15. oktobrī!

“Guys on the Red Carpet’’

“Guys on the Red Carpet’’

Kaut arī grupa “Guys on the Red Carpet’’ darbojas jau no 2016. gada, debijas minialbums “Let’s Be Real” klajā nāca šī gada aprīlī. Stilistiski mūziku varētu dēvēt par indiepop, kur prātā paliekoša melodija tiek papildināta ar dažādiem skaņas ainavas elementiem, šādi padarot katru dziesmu par atsevišķu stāstu.

Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar sevi jeb – kas klausītājiem noteikti jāzina?

“Guys on the Red Carpet’’: Mēs, grupa “Guys on the Red Carpet’’, visi esam tik atšķirīgi, bet mums jau no sākuma ir bijis viens sapnis un viena sirdslieta. Mūsu dažādajām personībām mijiedarbojoties rodas tas, kas mēs esam, to arī var dzirdēt mūsu pirmajā EP albumā, kuru izdevām šī gada pavasarī.

Kā redzat savu nākotni uz mūzikas skatuves?

Neatkarīgi, cik tālu nākotnē vērtos, mums gribētos, lai klausītājs, dzirdot mūsu mūziku, arī rod iedvesmu un uzdrīkstēšanos sekot savai sirdslietai. Mēs kā grupa gribam augt un nākotnē sniegt ieguldījumu Latvijas un pasaules mūzikas industrijā. Kā arī turpmāk mēs vēlamies sniegt saviem klausītājiem patiesu emociju gammu un pārsteigt ar savu māksliniecisko izaugsmi. Esam gatavi eksperimentēt un darīt visu, lai tas notiktu!

Kāds ir aizraujošākais ar mūziku saistītais notikums, iedvesmas avots vai piedzīvojumu stāsts?

Līdz šim spožākās atmiņas ir par to, kā aizbraucām uz Ķīnu. Esot tur ļoti satuvinājāmies un iedvesmojāmies. Esot konstanti kopā 3 nedēļas, arī iepazinām personības iezīmes, ko pirms tam nebija iespējas redzēt. Ļoti iedvesmoja kultūra un daba. Tieši tur radās sākuma idejas EP albumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt