Jānis Lūsēns un Ineta Rudzīte jaunā dziesmu ciklā stāstīs par sievietes maģisko varu

Jānis Lūsēns un Ineta Rudzīte jaunā dziesmu ciklā stāstīs par sievietes maģisko varu, izplatot dziesmu "Es vēroju" - pirmo  vēstnesi no komponista Jāņa Lūsēna un dziedātājas Inetas Rudzītes jaunā dziesmu cikla “Manā varā”, norāda cikla veidotāji. 

Pilns jaunās programmas albums nāks klajā decembra sākumā, bet 2018.gadā notiks koncerti vairākās Latvijas muižās. Dziesmu cikls “Manā varā” tapis ar latviešu dzejas granddāmu dzeju, ko ciklam izvēlējusies rakstniece Nora Ikstena.

Cikla “Manā varā” koncerti notiks 2018.gada 10.februārī Mālpils muižā, 14.februārī Alūksnes kultūras centrā, 17.februārī Mazmežotnes muižā, 8.martā Madonas kultūras namā, 9.martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, 10.martā Dikļu pilī.

 

"Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem tikai tāpēc vien, ka šodien  modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt, ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu, kā gaišas skumjas, vai to nepieciešamās vientulības devu, kas  palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt kā maza meitene, ir jau pagātnē,” saka dziedātāja Inteta Rudzīte.

Par iedvesmu jaunajām Jāņa Lūsēna dziesmām kļuvusi mūsdienu latviešu sieviešu dzejas zelta izlase. No Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai.

“Sieviete man vienmēr bijis liels noslēpums, līdz galam neatklāta pasaule..un nezināmais vienmēr ir satraucošs, īpaši - kāda nezināma vara, kas valda pār mums - vīriešiem. Sieviete var būt gan mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būrēja.. Gluži kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas granddāmas,” par jauno dziesmu ciklu saka komponists Jānis Lūsēns.   
 
 
 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti