Izsludina kordziesmu konkursu jaunajiem komponistiem

Par godu Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai jubilejas programmas “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” radošā grupa no Latvijas Rakstnieku savienības sadarbībā ar Latvijas Komponistu savienību izsludina kordziesmu konkursu jaunajiem komponistiem “Modini kanonu! Jaunās “Lauztās priedes””.

Konkursa mērķis ir aktualizēt Raiņa un Aspazijas garīgo mantojumu, ietērpjot to mūsdienīgā mūzikas valodā. Jaunie komponisti aicināti radīt kordziesmas ar Raiņa vai Aspazijas dzeju, domājot par Latvijas valsts simtgades Dziesmu svētkiem, kā arī Raiņa un Aspazijas jubilejas gada noslēguma pasākumu.

Dokumenti

Konkursa “Modini kanonu! Jaunās “Lauztās priedes”” nolikums

Lejuplādēt

117.5 KB

Konkursā var piedalīties jaunie komponisti, kuri dzimuši pēc 1980. gada 14. augusta. Konkursa dalībniekiem nav jābūt Latvijas Komponistu savienības biedriem.

Konkurss notiks divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā žūrijas dalībnieki izvērtēs iesniegtās partitūras un izvirzīs darbus nākamajai kārtai. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti līdz 2015. gada 4. septembrim.

Visi otrajai kārtai izvirzītie jaundarbi tiks pirmatskaņoti Rīgas labāko jaukto amatierkoru sniegumā konkursa noslēguma koncertā 2015. gada decembrī.

Konkursā jāiesniedz viena, iepriekš publiski neatskaņota dziesma (jauktajam korim a cappella) ar Raiņa vai Aspazijas tekstu negrozītā veidā no nolikumā nosauktajiem dzejoļu krājumiem. Dziesmas ilgums trīs līdz piecas minūtes.

Konkursa kopējais naudas balvu fonds ir 3300 eiro. Par balvu fonda sadalījumu starp labākajiem pretendentiem lems žūrija.

Konkursa pieteikums jāiesniedz Latvijas Komponistu savienībā no 10. līdz 14. augustam aizvērtā aploksnē, ar norādi “Konkursam “Modini kanonu! Jaunās “Lauztās priedes””.

Konkursa nolikumu iespējams lejupielādēt komponisti.lv, rakstnieciba.lv un aspazijarainis.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti