Rīta Panorāma

Intervija ar velsiešu dziesminieci Džuditu Ouvenu

Rīta Panorāma

Intervija ar Andi Kudoru

Intervija ar grupu «Zari»

Iznāk Liepājas grupas «Zari» pirmais albums «Sazaroti»

Klajā nāk folktronikas grupas „Zari” pirmais albums „Sazaroti”, kurā dzirdamas 12 latviešu tautasdziesmas elektroniskās skaņās. Albuma  ieskandināšana notiks 25.novembrī plkst. 18.00 Liepājas kultūras namā “Wiktorija”, Graudu ielā 36/38, Liepājā.

Grupa „Zari” jau vairākus gadus darbojas Liepājā, un tās dalībnieki postfolkloras žanrā ir labi zināmi mūziķi. Vairāki dalībnieki ir muzicējuši kopā jau ilgus gadus vēl pirms „Zaru” izveidošanas.

„Zari” par pamatu ir izvēlējušies latviešu tautasdziesmas melodijas, kuras aranžēdami piešķir jau zināmiem tekstiem neparastu skanējumu, izmantojot dažādus elektroniskos instrumentus kopā ar jau zināmiem akustiskiem instrumentiem, piemēram, stabulēm, akordeonu, akustisko ģitāru. Grupa meklē mūzikā un tautasdziesmās jaunas dimensijas, raksturīgākas mūsu laikmetam, mūsu pašu iekšējam un ārējam ritmam. Grupas mērķis ir izveidot ausīm un sirdīm tīkamu muzikālu sintēzi, kas radīta ar elektroniku un dzīvajiem instrumentiem. Kaut arī grupa sēž vienā kokā, tomēr katrs uz sava zara, jo katrs dalībnieks ienes mūzikā citas vēsmas, tāpēc arī nosaukums – „Zari”.

Albuma ieraksts veikts jaunajā Liepājas kultūras namā “Wiktorija”. Albums tapis sadarbībā ar izdevniecību „Lauska” un ar Liepājas pilsētas kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti