«Izkapts un Slēpe» – saulgriežu vakarā teiksmaini muzikāls pārdzīvojums «Radio Naba» programmā

Ziemas saulgriežu vakarā 21.12.22, pulksten 21.12.22, kad visgarākā nakts atkāpjas visīsākās dienas priekšā, projekta "Izkapts un Slēpe" skaņdari ķersies pie gaismas rīkiem un izspēlēs seno mītu par cīņu starp Mēness un Saules gaismu.

Māksliniecisko apvienību "Izkapts un Slēpe" veido Izkapts – Toms Ceļmillers (stīgu izkapts, efekti, sintezatori) un Slēpe – Maksims Šenteļevs (stīgu slēpe, modulārie sintezatori, lauka ieraksti).

2021. gada nogali skaņu mākslas kolektīvs "bernurits" atzīmēja ar jaunā projekta – bezgalīgās kopas "Izkapts un Slēpe" izveidi, 21.12.21. spēlējot ziemas saulgriežu koncertu "Radio Naba" tiešajā ēterā.

Šogad mākslinieki turpinās aicināt gaismu un padzīt tumsu, gada laikā gūtos iespaidus, skaņas un instrumentus izspēlējot saulgriežu performancē. Latviešu tradīcijās ziemas saulgrieži (Ziemassvētki) ir bagāti un gari – trīs dienas un trīs naktis tie iet pār kalnu dziedādami. Stāsti, ko varētu stāstīt trīs dienas un trīs naktis, radio ēterā ir jākoncentrē īsākā skaņas ainavā, skaņdarba laikā dodot klausītājiem iespēju pārdomām gan par labo, ko paturēt un novēlēt nākamajam saules gadam, gan arī par to, ko atstāt aizejošajā tumsā.

Projekta "Izkapts un Slēpe" pirmsākumi meklējami 2021. gada vasaras "Savvaļā", starp Drustiem un Jaunpiebalgu, kur instrumentu būvēšanas meistarklasē daudzo zaraino un sakņaino praulu starpā tapa arī stīgota Izkapts un Slēpe. Turpat meistarklases noslēgumā Toms Ceļmillers un Maksims Šenteļevs, apvienojot jaunos rīkus ar modulāriem sintezatoriem,  sienāžu un varžu pavadījumā pieskandināja plašās "Savvaļas" pļavas. Šogad pašu veidotiem instrumentiem pievienojies Latvānis un jaunāko ceļojumu skaniskie iespaidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti