Izdoti Roberta Liedes dziesmu krājumi lieliem un maziem

Latvijas Komponistu savienībā piektdien, 15. maijā, plkst. 17 notiks komponista Roberta Liedes nošu krājumu „Dziesmas bērniem” un „Vokālā lirika” prezentācija, kas izdoti ar mūzikas izdevniecības „Musica Baltica”, biedrības „Latvijas Komponistu savienība” un Valsts kultūrkapitāla fonda gādību.

Solodziesma ir latviešu komponista Roberta Liedes (1967- 2006) daiļradi caurvijošs pavediens – tā skanējusi līdzi komponista mūžam no pašas pirmās dziesmas ar Viļa Plūdoņa vārdiem „Ziemas pasaciņa” (1982) līdz pēdējam skaņdarbam - dziesmai ar Imanta Ziedoņa dzeju „Tu esi miers, miers, miers” (2006). Solodziesma ir augusi un mainījusies līdz ar komponista radošā rokraksta attīstību. Vispirms radās dziesmas bērniem, tad jaunības dziesmas - pilnas sapņu un mīlestības - un vokālie cikli, kuros autora izteiksme no Guntara Godiņa dzejas asprātīgās muzikālā interpretācijas pamazām pārtapusi par liriskas apceres un nopietnu pārdomu monologiem ciklos ar Ojāra Vācieša dzeju. Krājumā “Vokālā lirika” ir iekļautas 24 no apmēram 80 dziesmām, veidojot izlasi.

  Krājums „Bērnu dziesmas” apkopo sevī vokālās miniatūras, kuras godam ierindojas latviešu    komponistu bērnu dziesmu pamatfondā. Laba dzeja, kuras materiāls meistarīgi izklāstīts mūzikas audumā ar atbilstošām intonācijām un pareizu akcentējumu, ļauj bērnam viegli apgūt dziesmas materiālu.  Tēlainais un spilgtais, daudzveidīgais klavierpavadījuma spēj radīt gan vispārēju noskaņu, gan pievilcīgu, kolorētu fonu, gan palaikam arī pavisam konkrēti skaņās „uzzīmēt” tekstā minētos dziesmas varoņus. Šajā krājumā dziesmas sakārtotas nosacīta cikla veidā- kopā ar bērnu tās izstaigā viņa gaitas no viena rīta agruma līdz jaunam rītam.

Komponista Roberta Liedes nošu krājumus „Dziesmas bērniem”, „Vokālā lirika” un citas grāmatas iespējams iegādāties izdevniecības „Musica Baltica” nošu un mūzikas ierakstu veikalā Rīgā, Kr. Barona ielā 39 vai arī musicabaltica.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti