Izdota grāmata par Imantu Mežaraupu

Apgādā “Jumava” iznāk Luānas Loinertes grāmata “Filadelfija. Imants Mežaraups – dzīvē un mūzikā”. Grāmata ir biogrāfisks vēstījums par komponistu, diriģentu, pedagogu un ērģelnieku Imantu Mežaraupu laikabiedru atmiņās.

Imants Mežaraups, spēcīga un spilgta personība, dzimis Filadelfijā, ASV, 1958. gada 10. oktobrī. Uz dzīvi Latvijā pārcēlās 1996. gadā, strādāja kā pedagogs Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas vidusskolā. Pēc četriem Latvijā pavadītiem gadiem viņš vēl kādu laiku dzīvoja un strādāja par pedagogu ASV, Vilmingtonas Kvēkeru skolā, bet kopš 2003. gada atgriezās Latvijā uz pastāvīgu dzīvi, dāvājot tēvu zemei savu talantu. Strādāja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, Rīgas Doma kora skolā, Talsu mūzikas skolā, kā arī bija Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora “Amenda” diriģents un ērģelnieks. Mežaraups mūžībā aizgāja 2013.gada jūnijā.

Vairāki simti Latvijas jauno mūzikas profesionāļu atceras Imantu Mežaraupu kā ārkārtīgi zinošu un daudzpusīgu pedagogu, atraktīvu un harizmātisku personību. Mūziķi, orķestri un ansambļi izpilda viņa kompozīcijas, kurās savijas intelektuālā un emocionālā stīga. Vairākiem trimdas latviešu koriem ASV un Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes korim “Amenda” Imants Mežaraups palīdzēja sasniegt augstāku profesionālās meistarības pakāpi.  

Grāmatas atvēršana 10. oktobrī bijušās Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Vadības augstskolas (RPIVA) aktu zālē plkst. 18.30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti