Introvertās mākslas festivāla «Ad Lucem» programmā - kokle, klavieres, čells

Izziņota šī gada introvertās mākslas festivāla ''Ad Lucem'' programma.

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz trīs unikāliem koncertiem aicinās 17. introvertās mākslas festivāls ''Ad Lucem''. Šī gada festivālā baudīsim izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncertu senākajā Rīgas baznīcā, unikālā pianista Marka Vellas (Marc Vella, Francija) koncertu izsmalcinātajā Rīgas Biržā un sengaidītu tikšanos – orķestra “Sinfonietta Rīga” un čellista Metjū Bārlija (Matthew Barley, Lielbritānija) kopīgo muzicēšanu koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Šī gada Introvertās mākslas festivālu atklās izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncerts 26. jūnijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Laima ir muzicējusi kopā ar dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, un beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem. Pēc bagātīgās pieredzes, kas iegūta, spēlējot dažādos sastāvos un žanros kopā ar visdažādākajiem instrumentiem, mūziķe tomēr atzīst, ka ilgojas atgriezties pie pirmsākuma – tīrās un neatdarināmās skaņu pasaules, ko spēj uzburt vien kokles dvēsele. Tāpēc šogad festivālā ''Ad Lucem'' Laima Jansone aicinās uz jaunu solo programmu, kurā, apvienojot etnogrāfisko un mūsdienīgo, tradīciju un improvizāciju, mūziķe dalīsies savas radošās pasaules bagātībā.

28. jūnijā, mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies unikālais nomadu pianists Marks Vella no Francijas. Neparasti talantīgā pianista, komponista, improvizatora, lektora, izgudrotāja un producenta mākslinieciskais koncepts ir unikāls un pavisam neparasts. Atsakoties no spožas karjeras pasaules metropolēs, viņš ar klavierēm automašīnas kravas kastē ir apceļojis vairāk nekā 40 valstu, spēlējot visneiedomājamākajās vietās, kur nekad nav redzētas un dzirdētas klavieres. Viņa radītā “Mīlestības karavāna” sildījusi cilvēku sirdis Madagaskaras mežos, Āfrikas ciematos, Austrumeiropas valstīs, Sahāras tuksnesī, Indijas zaļajās pilsētās un Pakistānas kalnos, spēlējot tiem, kam mūzika vajadzīga kā terapija, brīnums vai mīlestība. Latvijā šī būs pirmā virtuozā pianista Marka Vella uzstāšanās, kas aizvedīs nedzirdētā un oriģinālā pianista atskaņotās mūzikas pasaulē.

Izcilā britu čellista un viena no Introvertās mākslas festivāla ''Ad Lucem'' rezidējošiem māksliniekiem – Metjū Bārlija sen gaidītā tikšanās ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā 30. jūnijā, Rīgas Sv.Pētera baznīcā būs īpašs notikums. Gan “Sinfonietta Rīga”, gan Metjū Bārlija muzicēšanas meistarību varētu raksturot kā jauneklīguma, dzīvīgas aizrautības, nepārtraukta izzināšanas prieka un augstas profesionalitātes kvintesenci. To klausītājiem būs iespējams atklāt gan latviešu komponista Andra Dzenīša skaņdarbā septiņiem metāla pūšaminstrumentiem un stīgu orķestrim In Se I, gan pasaulslavenā britu komponista sera Džona Tavenera skaņdarbā “Sargājošais plīvurs”, kas ir ierakstāms mūsu laika mūzikas lielformas darbu zelta repertuārā. Metjū Bārlija fascinējošo spēles veidu klausītāji ir iemīļojuši viņa leģendārajos astoņu stundu garajos Nakts meditācijas koncertos, ko festivālā ''Ad Lucem''  mākslinieks sniedzis jau no 2010. gada. 

Metjū Bārlijs

“Es esmu laimīga, ka pie manos pirms septiņpadsmit gadiem  ideja  rīkot festivālu “Ad Lucem” atnāca.  Tolaik  visapkārt kultūrā burtiski lauzās iekšā skaļums, salūti, spožumi, ārišķīgais. Festivāls bija protests,” stāsta festivāla dvēsele Sandra Zandberga.

Introvertās mākslas festivāls ''Ad Lucem'' kopš 2002. gada sadarbībā ar izciliem māksliniekiem ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Festivāla kontekstā garīgums ir saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, iekšupvērstību jeb introversiju – spēju apzināti iedziļināties būtiskajā, pievērsties savai iekšējai pasaulei un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Biļetes uz uz šī gada Festivāla ''Ad Lucem'' konvertiem pieejamas jau visās „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā.

Plašāka informācija par introvertās mākslas festivālu ''Ad Lucem'' šeit.

Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt