Introvertās mākslas festivāla «Ad Lucem» moto šogad «Esi te!»

No 26.jūlija līdz 3.augustam ar moto "Esi te!" Rīgā norisināsies 13. Starptautiskais introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem".

Ar nosaukumu "Esi te!" trīs festivāla "Ad Lucem" programmas - "Saullēkts pilsētā", "Austrumu horizonts" un "Nakts meditācija" - iekļautas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumu programmā. "Esi te!" ideja ir, ka ikviena centrs ir tur, kur ir viņš pats, arī pilsētas dunā.

"Esi te!" pirmā programma - bezmaksas koncerts "Saullēkts pilsētā" notiks 26.jūlijā plkst. 21.30 kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014". Kopā ar grupu "Iļģi", mūziķiem Laimu Jansoni, Raimondu Tigulu, Birutu Ozoliņu, Magnusu Bauģi, Timo Vēnenenu un Arju Kastinenu visas nakts garumā ikviens varēs gremdēties introvertas mūzikas meditatīvajās noskaņās un kopīgā līdzpārdzīvojumā sagaidīt sauli pašā pilsētas sirdī.

29.jūlijā plkst. 20 Rīgas Svētā Pētera baznīcā programmā "Ziemeļitālijas apgarotie. Daniēle Rokato un kontrabasi" klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt vienu no labākajiem mūsdienu mūzikas kontrabasa spēles virtuoziem Daniēli Rokato, kurš kopā ar saviem kolēģiem no kontrabasu okteta "Ludus Gravis" (Itālija) atskaņos dažādu kontinentu komponistu mūziku. "Ludus Gravis" savu darbību pilnībā velta laikmetīgajai kamermūzikai, grupa jau guvusi atzinīgu novērtējumu starptautiskos mūsdienu mūzikas festivālos. Festivālam īpaši veidotajā programmā skanēs Džona Keidža, Arvo Perta, Sofijas Gubaiduļinas un Daniēles Rokato mūzika, kā arī bolīviešu komponista Edgara Alandias "Concerto Grosso" pasaules pirmatskaņojums un Terija Railija skaņdarba "In C" speciāli ansamblim "Ludus Gravis" veidotā versija "In D".

30.jūlijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē norisināsies "Esi te!" otrā programma "Austrumu horizonts". Orientālās mūzikas speciālistu ansambļa "Sarband" veidotās programmas "Lord of Horizons" iedvesmas avots ir 17.gadsimta tulks, skolotājs un komponists Ulī Afkī. Programmu bagātinās dzejnieka un tulkotāja Ulda Bērziņa korāna lasījumi latviešu valodā, iezīmējot paralēles ar izstādi "1514. Grāmata. 2014."

1.augustā plkst. 20 Rīgas Svētā Pētera baznīcā senās mūzikas programmā "Viduslaiku sakrālās mistērijas" Latvijas klausītājiem atkal būs izdevība dzirdēt skandināvu solistes Mirjamas Andersenas kristāldzidro balsi. Iedvesmojoties no tradicionālā rožukroņa rituāla, meditatīvā viduslaiku sakrālās mūzikas programma 15 mistērijās atsauks atmiņā Svētās Marijas dzīvi, viduslaiku un tradicionālās dziesmas izpildot viduslaiku vācu, itāļu, angļu, zviedru un latīņu valodās. Mirjama Andersena ir Zviedrijā dzimusi dziedātāja, tradicionālās un senās mūzikas speciāliste un ļoti pieprasīta augsta līmeņa mūziķe visu viduslaiku mūzikas stilu izpildījumos.

"Esi te!" trešā programma "Nakts meditācija" notiks 2.augustā plkst. 22 kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Šī ir īpaša festivāla "Ad Lucem" tradīcija, ko 2010.gada vasarā uzsāka Metjū Bārlijs - britu čellists, kura spilgtās personības iezīmes ir radošums, atvērtība neparastām idejām un uzdrošināšanās. Astoņu stundu garā nakts koncertā klausītāji varēs gremdēties orķestrālajos akustiskā un elektriskā čella tembros gan sēžot, gan guļus uz segām, spilveniem vai guļammaisiem - klausoties, iemiegot, pamostoties.

Kopš 2010.gada festivāla "Ad Lucem" noslēgumā tiek rīkota radoša nometne, kurā apmeklētājiem tiek piedāvātas lekcijas, dzejas lasījumi, diskusijas, izstādes, dažādas radošas aktivitātes un meditatīvas nodarbes, kas vērstas uz indivīda radošuma atraisīšanu un pilnveidošanu. Arī šogad 2. un 3.augustā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks radošās darbnīcas.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" Latvijā notiek kopš 2002.gada. "Ad Lucem" latīņu valodā nozīmē "uz gaismu", kas festivāla kontekstā apzīmē radošumu un gaismu ikvienā cilvēkā.

Starptautiskā introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" programma pieejama festivāla mājas lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt