«Imagine Dragons» ierodas Rīgā ar nopietnu tehnisko nodrošinājumu

Sešas “fūres”, seši autobusi un vairāk nekā 60 cilvēku liels tehniskais personāls – tieši tik nopietni 30.janvāra vakarā "Arēnā Rīga" notiekošajam koncertam sagatavojusies viena no spēcīgākajām koncertgrupām pasaulē, "Grammy" laureāti, amerikāņu muzikālā apvienība "Imagine Dragons". Jau kopš 2015.gada pavasara mūziķi ir devušies pasaules turnejā "Smoke + Mirrors", kurā kopumā paredzētas vairāk nekā 100 uzstāšanās.

Mūziķi “Smoke + Mirrors” turnejas laikā uzstājušies vai visos pasaules kontinentos un grupas līderis, dziedātājs Dans Reinoldss intervijā prominentajam mūzikas izdevumam "Rolling Stones" atzinis – pats īpašākais turnejas elements bijis pats albums.

“Šis ieraksts mums bija patiešām īpašs, un “dzīvajā” tas nolasījās tik labi, jo ir patiešām dinamisks. Protams, arī iepriekšējo albumu "Night Visions" bija aizraujoši spēlēt koncertos, taču tas bija savādāk,” intervijā atklāja Reinoldss, uzsverot, ka albuma "Smoke+Mirrors" dziesmas tika rakstītas, spēlējot studijā, nevis samontējot atsevišķi ierakstītas partijas.

“Tas vienkārši ir patiešām emocionāls un trausls albums, un tas man palīdzēja ik vakaru būt gatavam skatuvei – es pat nejutos, ka man vajadzētu kā īpaši uzstāties, es vienkārši dziedāju dziesmas, kas sasaucas ar manu šībrīža realitāti,” teica Reinoldss.

Viens no turnejas emocionālākajiem brīžiem bija Lielbritānijas pilsētā Līdsā, kad Reinoldss no skatuves paziņoja par savu veselības stāvokli – viņš cieš no smagas autoimūnās saslimšanas, ankilozējošā spondilīta, kas var atstāt būtisku ietekmi uz viņa un grupas tālāko muzikālo karjeru.

Emocionāla, krāšņa un pārsteidzoša – kopumā tā ārvalstu mūzikas kritiķi raksturo "Imagine Dragons" turneju. Lielbritānijas laikraksts "Independent" par koncertu Londonas O2 arēnā raksta: “"Imagine Dragons" ir pierādījuši, ka var radīt zeltu, salaulājot plašām masām saprotamo popmūziku ar rokmūzikas izpildījumu un tās cienīgiem tekstiem.”

Īru "Independent" ir pamanījušies salīdzināt Reinoldsu ar “priesteri, kurš pielūdz [arēnas] rokmūzikas dievus,” savukārt "The Guradian" atzīmē, ka "Imagine Dragons" skanējums ir “ar rokmūziku sirdī un digitālās topu popmūzikas pieskārienu”.

"Imagine Dragons" Rīgā iesildīs Francijas krastos dzimušais britu un austrāliešu sērferu kvartets “Sunset Sons”, kurus mūzikas kritiķi jau mēdz salīdzināt ar Tomu Petiju, "Kings of Leon" un "Red Hot Chilli Peppers".

Lai arī kļuvusi par vienu no jaudīgākajām šī brīža koncertgrupām, "Imagine Dragons" joprojām pret katru klausītāju attiecas kā pret īpašu un unikālu. Kā atzinis Reinoldss, arī arēnās un stadionos “ir tūkstošiem cilvēku, taču kaut kā es jūtos ar viņiem visiem savienots, un kad dziedam kopā vienus un tos pašus vārdus, pat, ja es neredzu katru seju, es jūtu katra atnākušā enerģiju".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti