Rīta Panorāma

Intervija ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci

«Iļģu» Ziemas saulgriežu nakts koncerts

«Iļģi» aicina uz ziemas saulgriežu nakts koncertu

Kad gadā visīsākā diena un visgarākā nakts – tieši ziemas saulgriežos – “Iļģi” turpina aizsākto tradīciju, klausītājus aicinot uz nakts koncertu. Šogad īpašā atmosfēra tiks uzburta šarmantajā K.K. fon Stricka villā ar koncertiem 20. un 21. decembrī.

Būs klausāmas dziesmas, kuru pamatā ir latviešu tradicionālās melodijas “Iļģu” aranžējumā, jo “būtiskāk likās tulkot seno vēstījumu mūsdienīgā, dinamiskā valodā,” saka Ilga Reizniece. Koncertos piedalās arī “Iļģu” kādreizējā dalībniece un unikālās balss īpašniece Zane Šmite.

“Iļģi” savā ilgajā muzicēšanas laikā pierādījuši, ka tradicionālā mūzika mūsdienās var mainīties un pārveidoties, vienlaikus saglabājot ko dziļi latvisku un trauslu savā kodolā. Tā var būt sena un mūsdienīga vienlaikus.

Ziemas koncertprogrammā skanēs klausītāju jau iemīļotās dziesmas “Eima bišu klausīties”, “Kaladū”, “Kam tie svētki”, “Kaza kāpa debesīs”, “Laiž māmiņa istabā”, “Pūti, pūti ziemelīti”, “Neliedzati čigānami”, “Rāmi, rāmi”, “Situ koku” un citas.

Koncertā piedalīsies grupa “Iļģi” – Ilga Reizniece (balss, vijole), Māris Muktupāvels (balss, dūdas, kokle, akordeons), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra, ģīga), Mārtiņš Linde (bungas, perkusijas), kā arī Gints Sola (akustiskā ģitāra) un soliste Zane Šmite (balss).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti