Ieskandinās Pasaules koru olimpiādi

15.maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncerts.

Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncertā Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris, Agnese Egliņa, Tālivaldis Deksnis un diriģenti Andris Veismanis un Romāns Vanags atskaņos pasaulslavenā amerikāņu komponista Mortena Lauridsena mūziku.

Gaidot 8.pasaules koru olimpiādi, kas no 9. līdz 19.jūlijam Rīgā pulcēs 20 000 dalībniekus no 60 valstīm, Rīgas kamerkoris "Ave Sol" un tā galvenais diriģents Andris Veismanis sadarbībā ar Pasaules koru olimpiādes māksliniecisko vadītāju Romānu Vanagu 15.maijā plkst. 19 aicina klausītājus uz Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncertu - retrospekciju "O Magnum Mysterium" Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncertu vadīs Orests Silabriedis.

Koncerta programmā iekļauta Pasaules koru olimpiādes Goda mākslinieciskā vadītāja, amerikāņu komponista Mortena Lauridsena (1943) mūzika. Kopā ar kamerkori "Ave Sol" koncertā piedalīsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris, pianiste Agnese Egliņa un ērģelnieks Tālivaldis Deksnis. Starp skaņdarbiem uz ekrāna tiks demonstrēti fragmenti no Maikla Stilvatera filmas "Shining Night" par Mortenu Lauridsenu.

"Lauridsena mūzika ieņem stabilu vietu mūsdienu vokālās mūzikas repertuārā, viņš šobrīd ir visvairāk atskaņotais amerikāņu koru mūzikas komponists. Ņemot vērā viņa ciešo saistību ar Pasaules koru olimpiādi, mēs vēlējamies Latvijas klausītājiem jau šobrīd piedāvāt iespēju izbaudīt Lauridsena mūzikas mistisko burvību," uzsver diriģents Romāns Vanags.

Mortens Lauridsens ir piecas reizes nominēts prestižajai "Grammy" mūzikas balvai, viņa skaņdarbi izdoti vairāk nekā 200 disku ierakstos un ieguvuši dažādas balvas.

Pasaules koru olimpiādes laikā Lauridsens ieradīsies Rīgā, lai sniegtu meistarklases, savukārt 17.jūlijā viņš uzstāsies Pasaules koru olimpiādes Zvaigžņu koncertā kopā ar kamerkori "Ave Sol", bet 14.jūlijā Lielajā ģildē kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kori, Rīgas Doma skolas zēnu kori un zēnu koriem no Lietuvas un Igaunijas Baltijas zēnu koru koncertā atskaņos savu skaņdarbu "Lux Eterna".

Kā vēstīts iepriekš, Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19.jūlijam notiks Rīgā. Tā mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā neatkarīgi no tautības, rases un izpildītā mūzikas stila. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Desmit dienu laikā Rīgas labākajās koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi.

Pasaules koru olimpiāde ir "Rīga 2014" - Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti