Rīta regtaims

LNSO galvenais diriģents Andris Poga: Ar bažām gaidījām, kāds būs pirmais mēģinājums...

Rīta regtaims

Diriģents Guntis Kuzma: Lai ievērotu divus metrus, orķestra izvietojums radikāli mainījies

Gustavs Melbārdis: Nu jau pienācis tāds brīdis, kad par atzīmēm vairs īsti nedomā

«Hanzas peronā» būs skatāms RDKS Mūziklu nodaļas koncertstāsts-eksāmens

Kultūrtelpā “Hanzas perons” turpinās klātienes koncertstāstu sērija “Koncerts pirmajā rindā”. 10. jūnijā tās veidotāji atvēlēs vietu arī muzikālās izglītības atbalstam. Savu koncertstāstu “Četri kā mūzikls” piedāvās Rīgas Doma kora skolas (RDKS) Mūziklu nodaļas ceturtā kursa topošie absolventi, medijus informē “Hanzas perona” pārstāvji.

Šogad RDKS Mūziklu nodaļu absolvē četri mākslinieki, kuri turpinās studēt un attīstīt mūzikla žanru Latvijā un ārpus tās: Grēta Grantiņa, Gustavs Melbārdis, Emīlija Pavlovska un Nadīna Podinska.

“Četri kā mūzikls” programmā būs iekļautas melodijas no spožākajiem Brodvejas mūzikliem: “Annie Get Your Gun”, “Chicago”, “Rent”, “Into the Woods” un vēl citiem.

Solistus pavadīs pianiste Sarmīte Ārenta.

"Sākotnējā ideja radās jau decembrī, kad sākām iestudēt pilna garuma Brodvejas mūziklu "Rent" kopā ar režisoru Mārtiņu Kagaini, mūziklu nodaļas audzēkņiem un solistiem, radošo komandu no Rīgas Doma kora skolas, tomēr, kā jau lielākajai daļai mākslinieku, ārkārtas situācija apstādināja arī mūsu spožās idejas un bija jāmeklē risinājums. Nonācām pie programmas "Četri kā mūzikls", kurā izpildīsim dažādu laiku un žanru mūziklu fragmentus, kurus saistīs mūsu stāsti par komponistiem, mūzikliem un Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļu," Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta viens no koncerta dalībniekiem Gustavs Melbārdis.

Viņš saka lielu paldies kultūrtelpai "Hanzas perons", kura koncerteksāmenam atvēlējusi savas telpas: "Mums, studentiem, tā ir milzīga iespēja, es pat teiktu – laimes sajūta, ka varēsim tikties ar skatītājiem klātienē, parādīt un pastāstīt par mūziklu nodaļu un mūziklu žanru kā tādu. Protams, milzīgs paldies arī Rīgas Doma kora skolas pedagogiem un vadībai par atbalstu mūsu trakajām idejām – īpaši jau šajā saspringtajā laikā."

Topošais absolvents stāsta, ka eksāmena komisiju veidos trīs cilvēki, kuri nāks uz vakara koncertu, tomēr 10. jūnijā koncerteksāmens norisināsies veselas divas reizes: “Pilna diena koncertiem, un esam par to ļoti priecīgi. Ceturtais kurss jau ir tāds posms, ka vienam Rīgas Doma kora skolā pavadīti četri gadi, citam – četrpadsmit, un

    nu jau pienācis tāds brīdis, kad par atzīmēm vairs īsti nedomā – vienkārši gribi izbaudīt vakaru un parādīt, ko esi iemācījies, un šajā gadījumā vēl pie dzīvās publikas – ko vēl jauns students vairāk var vēlēties?

Programma lielākoties sastāvēs no ansambļiem – kvartetiem un duetiem, bet programmu esam papildinājuši arī ar pāris skaņdarbiem no mūsu soloprogrammas.”

Katram no četriem topošajiem absolventiem ceļš uz Rīgas Doma kora skolu bijis atšķirīgs. "Esam tāda kompānija, kurā visi ir gan ļoti līdzīgi, gan reizē arī ārkārtīgi atšķirīgi. Rīgas Doma kora skola mūs izveidojusi tādus, kādi pašlaik esam, bet ceļš uz mūziklu nodaļu mums katram bijis pilnīgi atšķirīgs. Es pats vidusskolā pirmos trīs gadus pārstāvēju džeza nodaļu, tomēr mīlestība pret mūzikla žanru pārņēma virsroku, tāpēc pēdējā gadā pievienojos meitenēm. Grēta ir no Talsu puses, Emīlija no Jelgavas, Nadīna ir no Olaines, līdz ar to kā mūziklu dziedātāji aptveram lielu Latvijas reģionu," pasmaida Melbārdis.

Viņš arī neslēpj: “Šis ir saspringts laiks ne tikai eksāmena vai ārkārtas situācijas dēļ, bet arī, protams, nākotnes ideju ziņā. Pāris cilvēku no mums jau izlēmuši, ko darīt tālāk, pāris vēl gaida atbildes un domā. Bet Rīgas Doma kora skola mums ielikusi tik stiprus pamatus, lai nākotnē tiektos uz priekšu un sasniegtu to, ko vēlamies."

Piektdien Gustavu un viņa kursabiedrenes gaida pēdējais – solo eksāmens, un tad jau skola arī būs pabeigta. “Jāgaida diploms un cerēsim, ka tas būs diezgan ātri."

11., 12. un 13. jūnijā koncertstāstu sērijā uzstāsies jau iepriekš izziņotie mākslinieki: Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs kopā ar mūziķiem Jēkabu Nīmani un Artūru Bērziņu, dziedātājs Shipsea jeb Jānis Šipkēvics juniors un pianists Vestards Šimkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt