Grupai «Jāņa Ruņģa klātbūtne» tapis pirmais videoklips

Grupai “Jāņa Ruņģa klātbūtne” tapis pirmais mūzikas videoklips no gaidāmā debijas albuma “Ārpus prātus”, kas dienasgaismu ieraudzīs nākamgad.

Kā norāda mūziķis, dziesma “Gara garšas”, iespējams, ir raupjākā, īsākā un ņiprākā no visām debijas albuma kompozīcijām, kuras vizuālo noformējumu radījis režisors Uģis Olte. Video filmēts Andrejsalā, jo dziesmas autors Jānis Ruņģis kopā ar ģimeni tur mitinājies teju vai trešdaļu no savas līdzšinējās dzīves.

“Cilvēka pieredzē ir daudz emocionālo šķautņu,” saka Jānis. “Notika incidents, pār vaigiem lija asaras un pierē iedzinās maza dusmu rieva, kuras rezultātā tapa dziesma “Gara garšas” un dzima miers. Un pēc tā atkal atnāca smiekli.”

Ieraksts tapis sadarbībā ar producentu un domubiedru Gati Zaķi “Tru Music Studio”. Jānis Ruņģis ir dziesmas “Gara garšas” mūzikas un teksta autors un ierakstā dzied, kā arī spēlē basģitāru un elektrisko ģitāru. Čella partijas iespēlējis Valters Pūce, bet bungu pavadījumu – Rūdolfs Dankfelds, lai arī videoklipā pie Riharda Fedotova palienēta caurspīdīgā sitaminstrumentu komplekta apsēdies Artis Orubs.

Uģis Olte atbildīgs par scenāriju, režiju un klipa montāžu, operatora pienākumus veica Jānis Šēnbergs, bet filmēšanas menedžere bija Laima Kacena.

“Jānis Ruņģis ir kolosāls ģitārists,” saka Uģis Olte. “Piedevām arī tikpat "kruts" basists un dziedātājs ar foršu, neparastu balsi un intonācijām. Viņš man ļāva izvēlēties vienu dziesmu, ko uzfilmēt. Izvēlējos ņiprāko un īsāko, kurai piestāvētu sen fermentēta iecere par dziedāšanu un spēlēšanu "taimlapsā".”

Grupa “Jāņa Ruņģa klātbūtne” radās 2012. gadā, kad Jānis Ruņģis Rīgas Doma kora skolā “uzdžemoja” kopā ar bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un basistu Jāni Rubiku. Toreiz radās grupas tituldziesma “Ruņģa klātbūtne”. “Jāņa Ruņģa klātbūtni” var uzskatīt arī par galvenā vaininieka soloprojektu, taču viņš to tomēr uztveru kā grupu, kuras dalībnieki mēdz pamainīties. Sākotnēji bijušas idejas, ka grupa varētu saukties “Jāņa Ruņģa ābece” vai “Jāņa Ruņģa alfabēts”, taču tad caur ārpusprātu izskrēja vārds “klātbūtne”, kas iepatikās ar savu daudznozīmīgumu un dziļumu. Tādēļ arī grupas pirmais klips ir “klāt” un visticamāk, ka pirms debijas albuma “klāt” būs vēl kāds neparasts videodarbs, sola mūziķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti