Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Balsis zīmju valodā

“Prāta Vētra” pārceļ koncertturneju Krievijā

Grupa «Prāta vētra» atceļ tūri Krievijā

Grupas "Prāta vētra" koncerti Krievijā šajos apstākļos nenotiks, sociālajos tīklos paziņojusi grupa.

"Šis ir tik ļoti ārkārtas gadījums, kad jāatceļ ir patiešām bezmaz vienā mirklī, ko mēs arī darījām. Bet, jāsaprot, ka gan koncerta rīkošana, gan atcelšana ir saistīta ar ļoti daudz cilvēkiem. [..] Tas nav izdarāms ne stundā, ne divās," skaidroja grupas "Prāta vētra" menedžmenta vadītāja Aija Auškāpa un norādīja, ka partneri Krievijā par lēmumu atcelt koncertus bija saprotoši.

Grupas solists Renārs Kaupers uzsvēra, ka uzstāšanās Krievijā nav iespējama: "Tas emocionāli nav iespējams, tas ētiski nav iespējams. "Prāta vētra" vienmēr mēģinājusi iet šo apolitisko ceļu, jo tas faktiski ir mīlestības ceļš. Viņš stāv pāri robežām, pāri nacionālām, reliģiskām, politiskām sajūtām. Šī situācija ir tik… Nu šobrīd ir karš! Un nevaru iedomāties, kā tam visam pa vidu tu vēl ar savu ģitāru! Ir brīži, kad vienkārši ir jāklusē."

Par minēto grupa informējusi "Instagram" latviešu valodā vēstošajā kontā, savukārt krievvalodīgajā kontā grupas ieraksts vēsta par to, ka tūre ir nevis atcelta, bet pārcelta. Mūziķi saviem sekotājiem akcentē, ka "apstākļi ir spēcīgāki par viņiem" un ka, līdzko būs informācija par pārceltajiem tūres datumiem, tie tiks izziņoti. Līdz tam "Prāta vētra" faniem apsolījusi "būt tuvāk tiešsaistē, ticot, ka viss būs labi".

"Prāta vētrai" no marta sākuma bija plānota albuma "Gads bez kalendāra" tūre Krievijā, apmeklējot vairāk nekā desmit pilsētas. Ņemot vērā Krievijas agresiju pret Ukrainu, sociālajos tīklos izvērsās diskusijas, cik nošķirta patiesībā ir politika un mūzika un attiecīgi – vai Latvijas grupai vajadzētu doties šajā koncertturnejā.

Situācija Ukrainā ir saasinājusies pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pirmdienas lēmuma atzīt tā dēvēto Donbasa "tautas republiku" neatkarību. Otrdien Krievijas Federācijas padome, pamatojoties uz Putina lūgumu, pilnvaroja viņu oficiālai karaspēka ievešanai jau astoņus gadus faktiski okupētajās teritorijās Ukrainas austrumos, turklāt Putins ir paziņojis, ka šīs "republikas" pretendē uz lielāku teritoriju nekā to pašreizējās robežas, tāpēc ir bažas par aktīvas karadarbības sākšanos.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, "Prāta vētra" 2015. gadā jau bija nonākusi līdzīgā situācijā, kad grupai bija jāizšķiras, vai doties tūrē pa Krievijas pilsētām, prezentējot albumu "7 Steps of Fresh Air".

Toreiz grupas līderis Renārs Kaupers intervijā telekanālam LNT izteicās, ka, sākoties Ukrainas un Krievijas militārajam konfliktam, grupa nopietni domājusi, vai koncertēt Krievijā. Grupa izšķīrusies saites ar Krieviju nesaraut, un Kaupers šādam lēmumam pamatojumu radis Bībelē, kur "nevienā brīdī nav minēts, ka tev kādam būtu jāpagriež mugura".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti