Grupa «Jāņa Ruņģa klātbūtne» izdod otro albumu

Grupa “Jāņa Ruņģa klātbūtne” laidusi klajā savu otro mūzikas albumu, informēja grupas pārstāvji. Albums “Dzīvojumi” seko pirms diviem gadiem izdotajam “Ārpus prātus”.

Jauno 12 dziesmu apkopojumu “Jāņa Ruņģa klātbūtne” piesaka ar singlu “Fikcija” un eksperimentālu tā videoklipu.

Grupa albumu “Dzīvojumus” piesaka kā “virtuves albumu”, jo sadarbībā ar līdzproducentu Mārtiņu Krastiņu ieraksti bieži tikuši veikti paplašinātā virtuvē, kas aprīkota ar profesionālu studijas ekipējumu. “Šis albums ir kā ar spainīšiem piepildīts baseins,” sacīja Mārtiņš Krastiņš. “Tas piesātināts ar neskaitāmiem maziem eksperimentiem – no impulsa uz pulsu.”

Komentējot albuma nosaukumā izmantoto vārdu “dzīvojumi”, Jānis Ruņģis skaidroja, ka dzīvojums ir jebkāds notikums – viena nodzīvota diena vai piedzīvojums. Par dzīvojumu var uzskatīt arī kāda cilvēka pilnasinīgi nodzīvotu dzīvi.

Jaunā albuma pirmais singls “Fikcija” savukārt ir viens no Jāņa Ruņģa agrīnajiem pusaudžu gadu garadarbiem, kas tikai nesen, kā teikts albuma pieteikumā, “ieguvis tiesības iegulties albuma sasildošajā klēpī.”

“Šajā nenoteiktības laikā, kad informatīvajā laukā pastāv tik daudz fiktīvu lietu, kāpēc gan nepiedāvāt savu fikciju?” jautāja Jānis Ruņģis.

Dziesmas ierakstā piedalās arī dziedātājs Miķelis Putniņš no grupas “Ezeri” un stīgu kvartets “Nōna”, bet videoklipu veidojis Oskars Artūrs Upenieks, kuram tika dota brīva vaļa nodoties dažādiem eksperimentiem ar krāsām.

“Kopīgi nonācām pie vairākiem pieturas punktiem un virzieniem,” viņš stāstīja. “Jau dziesmas nosaukums “Fikcija” diezgan labi raksturo arī tās video – tajā ir kas tāds, ko īsti nevar saprast, un varbūt tā, ko redzam, īsti nemaz nav? Vai tas ir mūzikas videoklips, eksperimentāls video vai dziesmas vizualizācija, katrs var interpretēt pēc savas izpratnes. Tas var būt viss iepriekš minētais, bet varbūt tā vienkārši ir fikcija…”

Jānis Ruņģis ir visas albumā dzirdamās mūzikas autors, kā arī “Dzīvojumu” producents. Viņš pats dziesmas iedziedājis, iespēlējis ģitāras, elektrisko basu un vēl citus mūzikas instrumentus. Gala miksu un arī māsterēšanu jeb skaņas gala apstrādi veicis jau minētais albuma līdzproducents Mārtiņš Krastiņš. 

Bez paša Jāņa Ruņģa un arīdzan jau minētajiem Miķeļa Putniņa un stīgu kvarteta “Nōna” (Līva Tomiņa (vijole), Dita Celitāne (vijole), Madara Tupiņa (alts), Sarma Gabrēna (čells)) albuma tapšanā piedalījušies vēl citi mūziķi: vokālistes Kristīne Pāže un Marija Valmiera, saksofonists un flautists Deniss Paškevičs, kontrabasists Staņislavs Judins, bundzinieks Rinalds Maksimovs, kā arī klarnetists un ģitārists Viesturs Melders un Matīss Runtulis, kuri abi piedalījušies arī ieraksta skaņu režijas un miksēšanas procesā. Albumā izmantoti paša Jāņa Ruņģa, kā arī Elīnas Veckaktiņas, Guntara Godiņa un Raiņa teksti. Dizaina autore ir Ella Mežule.

Par grupu

Grupa “Jāņa Ruņģa klātbūtne” radās 2012. gadā, kad ģitārists Jānis Ruņģis Rīgas Doma kora skolā “uzdžemoja” kopā ar bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un basistu Jāni Rubiku. Toreiz tapa grupas tituldziesma “Ruņģa klātbūtne”. “Jāņa Ruņģa klātbūtni” var uzskatīt arī par galvenā vaininieka soloprojektu, taču viņš to tomēr uztveru kā grupu, kuras dalībnieki mēdz pamainīties. 2018. gadā tika izdots grupas debijas albums “Ārpus prātus”. Šogad nāca klajā arī Jāņa Ruņģa eksperimentālās mūzikas soloplate “Yggdrasil”. Tāpat dienasgaismu ieraudzīja nu jau ar “Lielo Kristapu” apbalvotā Lienes Lindes un Armanda Zača dokumentālā filma “Klātbūtne”, kurai Jānis Ruņģis radīja oriģinālmūziku.

Albums “Dzīvojumi” tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, kā arī ar biedrību LaIPA. Jānis Ruņģis īpaši pateicas arī studijai “AMFO”, Ventspils Jaunrades namam un meža bunkuram, kur tika tamborētas jaunās skaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt