Ģitārists Reinis Jaunais aicina uz mūzikas un ceļojumu stāstu vakaru

Ģitārists Reinis Jaunais ir izdevis savu jaunāko ierakstu ar nosaukumu ''Music and Travel Stories''. Klausītājiem tas tiks prezentēts trešdien, 13. jūnijā, plkst. 19.00 peldošajā mākslas galerijā “Noass”.

Jaunajā albumā ir apkopotas 17 galvenokārt instrumentālas kompozīcijas, un katra no tām simbolizē kādu mūziķa ceļojuma piedzīvojumu vai dabas skatu, vēstīja mūziķa pārstāve Laima Jaunā. Pirms katras izpildītās kompozīcijas stāstīs par šiem notikumiem un ainām, vedot klausītāju ceļojumā no Jaunzēlandes un Austrālijas līdz Pamira kalniem Centrālāzijā, kā arī Rietumeiropas urbānajiem džungļiem.

Koncerta pirmajā daļā mūziķis uzstāsies solo, bet otrajā daļā - kopā ar savu pavadošo grupu trio sastāvā: basģitāristi Laumu Kazaku un Ivaru Loginu pie bungām. Būs arī viesmākslinieki.

Savas mūziķa gaitas sācis kā ielu muzikants, kā arī spēlēdams pankroka grupās, Reinis Jaunais sāka apceļot dažādas pasaules valstis. Būdams jauns un nepazīstams, sākotnēji viņš izpildīja savu mūziku ielās, bet ar laiku tās nomainīja pret nelielām kafejnīcām, bāriem, koncertzālēm visā Eiropā un arī ārpus tās.

Lai arī Jaunajam ir ģimene, ceļošanas kāre nav rimusies, un pagājušā gadā mūziķis ir sniedzis apmēram 200 uzstāšanās, pulcējot klausītājus 11 dažādās Eiropas valstīs, kā arī Austrālijā un Jaunzēlandē. Viņa mūzikai ir raksturīgs visdažādāko ģitāras spēlēšanas tehniku apvienojums.

Pats mūziķis saka: “Mūzika ir mana kaislība, un es vienmēr jūtos neticami laimīgs uzstāties jebkurai auditorijai, nav svarīgi, vai tā ir viena persona nelielā kafejnīcā vai pilna koncertzāle.”

Šīs vasaras laikā Reinis Jaunais apceļos visu Latviju un Baltijas valstis, prezentējot jauno albumu dažādos festivālos (tostarp “Positivus”, folkfestivālā Cēsīs, Jomas ielas svētkos u.c.), dažādos pilsētas svētkos (Ogrē, Smiltenē u.c.), kā arī kafejnīcās un klubos. Dažos koncertos Reinis uzstāsies solo, citos – kopā ar savu trio. Vairāki video dziesmām no jaunā albuma jau ir pieejami internetā.

Reiņa Jaunā oriģinālmūzika līdz šim ir apkopota četros mūzikas albumos - ''Plika ģitāra'' (2013), ''Draugu orķestris'' (ierakstīts kopā ar dzejnieku un perkusionistu Arturu Veinbergu; 2015), ''Gaišs'' (ierakstīts kopā ar mūziķa grupu ''Young & The Oak People''; 2016) un ''Tumšs'' (ierakstīts kopā ar grupu ''Reinis Young Trio; 2017).

Reinis Jaunais ir arī ikgadējs Dziesminieku saieta dalībnieks un sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Dinārs Gulbis, Arnis Miltiņš, Raimonds Tiguls u.c. Spēlēti vairāki festivāli, tostarp ''Positivus'' (2016), ''Summersound'' (2017), ''Laba Daba'' (2015), ''Sauletosios Naktys'' (LT, 2016, 2017), ''Masters of Calm'' (LT, 2016) ''Run of the Mill'' (UK, 2017).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti