Rīta Panorāma

Dziesma un video "Starp rindām"

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Ģitārists Kaspars Niklasons izdod noskaņām bagātu instrumentālo albumu

Ģitārists Kaspars Niklasons izdod instrumentālo albumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mūziķis Kaspars Niklasons publisko paša vārdā nosaukto pilnmetrāžas debijas albumu. To veido 11 instrumentāli skaņdarbi, kas ir akustiskās un elektriskās ģitārmūzikas sakausējumi, veltīti mūziķa iekšējās pasaules meklējumiem un tuviniekiem. Albums ierakstīts mūziķa studijā vecvecāku mājā virs vectēva gleznošanas darbnīcas, informē mūziķa pārstāvji.

Kaspars Niklasons ir mūziķis, komponists, producents, kurš studē klasisko ģitārspēli Latvijas Mūzikas akadēmijā. Domājot par attiecībām ar sevi, ģimeni un pasauli, tapa šobrīd personīgākais veikums – albums, kas veltīts mūziķa saknēm un nosaukts paša vārdā. Skaņdarbos ievītas apkārtējās vides skaņas un sarunas ar līdzcilvēkiem. Tā noskaņu un intonāciju ietekmējuši Niklasona vectēva Imanta Vecozola mākslas darbi.

Jau septembrī izdotais skaņdarbs "Muffled" piedāvā plašu skaņu spektru, sākot no elektroniskām vibrācijām līdz mutuļojošam akustiskās ģitāras skanējumam. Kā otrais tika publiskots "Lonely Mind", kurā mūziķis iedvesmojies no vecvecāku ikdienas dinamikas. "Mani uzrunāja ideja par laika tveršanu pa dienām – ko tādu Rīgas skrējienā būtu grūti iztēloties. Te laiks ir valūta. Šī doma manī rezonēja un kļuva par skaņdarba "Lonely Mind" idejisko virzienu," atzīst Niklasons. Skaņdarba ierakstā piedalījās arī vijolniece Spāre Vītola.

Jautāts par nākotnes plāniem, mūziķis atbild: "Es atceros to dienu, kad sapratu – viss, ko šajā dzīvē vēlos darīt, ir rakstīt mūziku, sadarboties ar citiem mūziķiem un spēlēt. Nākotnē labprāt rakstītu dziesmas arī vokālistiem, taču šobrīd jūtos organiski, darbojoties tieši instrumentālās mūzikas žanrā. Ar šo albumu esmu nobriedis iepazīties tuvāk ar savu klausītāju."

Kaspara diskogrāfiju veido 2019. gadā izdots EP "Yard Wolf" un 2021. gadā izdots miksteips "T e l p a s_01", abi ieraksti nominēti mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons". Niklasons arī komponējis mūziku vairākām teātra izrādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti