«Gaujarts» un «Bērnības milicija» uzstāsies kopīgā koncertā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pavasara atnākšanu ar kopīgu koncertu nolēmušas atzīmēt divas no atpazīstamākajām Latvijas neatkarīgās mūzikas grupām „Gaujarts” un „Bērnības milicija”. Koncerts paredzēts 17. aprīlī kultūras centrā „9k1 nams” Rīgā.

Alternatīvās estrādes ansamblis „Gaujarts” muzicē kopš 2007. gada, izpildot grupas līdera Edgara Mākena dziesmas, kurām nereti izmantoti dzejnieku Klāva Elsberga, Ojāra Vācieša, Mirdzas Ķempes dzejoļi. Grupa ir ierakstījusi divus dziesmu albumus – „Koncerts kultūras namā” un „Vibrācijas”. Jaunākais albums Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā atzīts par labāko 2011. gada ierakstu alternatīvās mūzikas kategorijā.

Pagājušā gada nogalē pēc koncertiem bagātas vasaras „Gaujarts” prezentēja savu jaunāko veikumu – dziesmu „Svītriņas”, kas iezīmē jaunas muzikālās vēsmas ansambļa skanējumā.

17. aprīļa koncertā „Gaujarts” izpildīs gan darbus no izdotajiem albumiem, gan vairākas jaunas kompozīcijas, pie kuru ierakstīšanas grupa patlaban strādā.

„Indie” roka apvienība „Bērnības milicija” ieņem stabilu vietu Latvijas neatkarīgās mūzikas skatuvē jau vairāk nekā desmit gadus. Laika gaitā mainījies gan grupas sastāvs, gan skanējums - no sākotnējās psihedēlijas līdz daudz noteiktākai, spēcīgai un konkrētai, tomēr reizē arī melodiskai un emocionālai noskaņai. Grupas raksturīgākā iezīme joprojām ir un paliek Jura Simanoviča savdabīgais, drūmais vokāls un tumšie, ironiskie, bet tai pašā laikā arī trausli emocionālie dziesmu teksti, kas atklāj klausītājam lietas, par ko ne visi uzdrīkstētos runāt skaļi.

Pagājušā gada aprīlī tika izdots grupas trešais albums „Dzeriet van Hutena kakao!”, kas ir pirmais veikums šībrīža muzikālajā sastāvā un ko mūzikas žurnālists Uldis Rudaks nodēvējis par vienu no 2013. gada svarīgākajiem notikumiem Latvijas mūzikā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Gaidāmais koncerts „9k1 namā” būs īpašs, jo grupas muzikālais līderis Juris Simanovičs šobrīd pārcēlies dzīvot ārpus Latvijas, tāpēc grupa koncertē reti.

Kultūras centrs „9k1 Nams” atrodas Šarlotes ielā 18A.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti