«Gaudeamus» jubilejas koncertā pirmatskaņos Uģa Prauliņa tautas mūzikas ciklu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus" šogad svin 55 gadu jubileju, kam par godu 16.maijā plkst. 17 Lielajā ģildē skanēs divdaļīgs koncerts.

Koncerta pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā, piedaloties Nacionālo bruņoto spēku orķestrim, skanēs Nika Gothama vīru korim "Gaudeamus" un pūtēju orķestrim komponētais cikls ar Ērika Ādamsona dzeju "Sapņu pīpe".

Koncerta otrajā daļā pirmo reizi tiks atskaņots komponista Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls "Pagānu gadagrāmata".

Vīru kora "Gaudeamus" radošai sadarbībai ar komponistu Uģi Prauliņu ir sena vēsture. 2004.gadā pēc kora pasūtinājuma tapa cikls "Venus et Amor", kas tika ieskaņots laikmetīgās latviešu mūzikas albumā "Gothams, Prauliņš, Pūce". Savukārt 2011.gadā kopīgā sadarbībā tapa Ziemassvētku programma.

Kora 55 gadu jubilejas sezonā klausītāju vērtējumam tiek nodota komponista unikālā tautas mūzikas kolekcija - cikls "Pagānu gadagrāmata", kas radīts un ieskaņots jau 1998.gadā, taču savu "dzīvo" atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistēm un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvos tikai šajā pavasarī, kora jubilejas koncertā.

"Pagānu gadagrāmata" ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās piecās daļās - "Atkusnis", "Pavasaris", "Vasara", "Rudens" un "Ziema", kurās vīru kora un solistu atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritu.

Uģis Prauliņš par cikla iecerējumu saka: "Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas, tur, kur mēs parasti vairs neesam - pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam "es" kā vesela gada retrospekcija - tur, kur parasti mēs neesam."

Vīru kora "Gaudeamus" 55 gadu jubilejas koncertā 16.maijā plkst. 17 Lielajā ģildē piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Andris Sējāns (taustiņi), Reinis Sējāns (perkusijas), Andris Grunte (bass), Ilze Grunte (ģitāras), Māris Muktupāvels (dūdas, stabules), Latvīte Cirse (kokles), Samanta Tīna (balss) un Asnate Rancāne (balss).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti