Kultūras ziņas

Raimonds Pauls sveic VEF Kultūras pili

Kultūras ziņas

Poētisks ceļojums Rēzeknes teātrī «Joriks»

«Lielais dzintars» svin 5. jubileju

FOTO: Nosvinēta Liepājas koncertzāles «Lielais dzintars» 5. gadadiena

Nedēļas nogalē — 30. un 31. oktobrī — Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars” aizvadītas piecu gadu jubilejas svinības, informēja koncertzāles pārstāvji.

Jubilejas notikumos tika atzīmēta ne tikai jaunā koncertnama atklāšanas gadadiena, bet arī godināta Liepājas pilsētas mūzikas dzīve, kuras tradīcijas stiepjas vairāku gadsimtu garumā. Klausītāji tika aicināti gan uz izzinošiem pirmskoncerta lasījumiem, gan krāšņu jubilejas koncertu.

“Piecus gadus mūsu durvis ir bijušas plaši atvērtas, uzņemot vairāk nekā miljonu apmeklētāju. Vairāk nekā tūkstotis notikumu aizvadīti, pateicoties Liepājas Simfoniskajam orķestrim, Liepājas Mūzikas un mākslas vidusskolai, Liepājas teātra skatuves māksliniekiem un dažādām neatkarīgajām radošajām apvienībām. Šīs biežās tikšanās ir iespējamas, pateicoties Liepājas pašvaldībai, Valsts kultūrkapitāla fondam un jums, dārgie klausītāji! Paldies, ka visus šos piecus gadus esat kopā ar mums!” svētku vakarā uzsvēra koncertzāles vadītājs Timurs Tomsons.

Atminoties neseno vēsturi, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunars Ansins atzīmēja: “Šodien atcerējos koncertzāles atklāšanu pirms pieciem gadiem. Smaržas no parketa, bailes, vai liepājniekiem koncertzāle nebūs par lielu, vai piepildīsim to ar saturu? Šodien varu teikt – jā, mēs to esam izdarījuši! Šī nav tikai ēka, kas iezīmēta Liepājas sirdī. Tā ir ēka, kas piepildīta ar kultūru un saturu!” Uzrunas noslēgumā Ansiņš pasniedza piemiņas un pateicības dāvanu koncertzāles idejas autoram, bijušajam Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājam Imantam Resnim.

Jubilejas koncertprogrammas saturu un konceptu veidojis muzikologs Orests Silabriedis, kurš vakara garumā skatītājiem atklāja līdz šim mazāk zināmus faktus par pilsētas profesionālās mūzikas dzīvi jau no Kurzemes hercogistes laikiem. Vakara gaitā tika izgaismoti pilsētai nozīmīgākie pagājušo gadsimtu mūzikas meistari — diriģents Arvīds Jansons un operdziedātāja Iraīda Jansone, Liepājas operas solists Mariss Vētra, komponists Alfrēds Kalniņš, ilggadējais orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis un citas spožas personības.

Vēsturiski skanisku ieskatu Liepājas bagātajā muzikālajā vēsturē klausītāji varēja baudīt un retrospektīvā ceļojumā doties kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, soprānu Margaritu Vilsoni, tenoru Artjomu Safronovu un Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā. Koncerta otrajā daļā izskanēja pasaules klasika — Pētera Čaikovska Koncertu vijolei un orķestrim apmeklētāji izdzirdēja starptautisku atzinību iemantojušā solista Daniela Lozakoviča izpildījumā.

“Es nebiju gaidījis, ka šī koncertzāle būs tik liela, skaista, jauna un vērienīga! Man pat šeit patīk labāk nekā jaunajā Elbas Filharmonijā!” pēc koncerta sacīja Daniels Lozakovičs.

“Pieci gadi ir laiks, kas mums ļāvis saprast, kurp dodamies, un mums ir bijusi laime uz šīs skatuves sveikt visadažādākās pasaules mūzikas zvaigznes. No teju visiem planētas kontinentiem un vairāk nekā 70 pasaules valstīm. “Lielais dzintars” ir kļuvis par nozīmīgu mūzikas un kultūras notikumu centru Latvijā. Kurzemes spītība nav ļāvusi mūzikai pārstāt skanēt arī šajā laikā,” akcentēja koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Mūzikas mīļotāji un entuziasti tika aicināti arī uz vēsturisku pirmskoncerta lasījumu “Liepājas kultūras akvarelis. Ceļš mūzikā līdz Lielajam dzintaram”. Pētījumā par Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsturi dalījās Liepājas Universitātes pētnieces — profesore Ilze Valce un mākslas zinātņu doktore Vēsma Lēvalde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt