Foto: «Lielo dzintaru» pieskandina mandolīnas un kontrabasa virtuozi Avitali

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 26. oktobrī, aizvadīts harismātiskā mandolīnista, "Grammy" nominanta Avi Avitala (Avi Avital) un izcilā džeza mūziķa, kontrabasa virtuoza Omera Avitala (Omer Avital) koncerts. Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viņi atskaņoja albumu "Avitals satiek Avitalu” ("Avital Meets Avital"), kurā klasiskā mūzika sastapa džezu, tradīcija – modernismu, un Austrumi – Rietumus, paziņojumā medijiem informē "Lielā dzintara" pārstāvji.

Lai gan abi Avitali nav radinieki un nāk no dažādām muzikālajām pasaulēm, viņus vieno gan uzvārds, gan marokāņu izcelsme un bērnība Izraēlā. 2017. gadā viņi izdeva kopīgu mūzikas albumu "Avitals satiek Avitalu”, kurā iekļautie stilistiski daudzveidīgie skaņdarbi veidoja arī Liepājas koncerta programmu.

Savā oriģinālmūzikas dialogā virtuozi apvieno dažādo kultūru mantojumu, smeļoties iedvesmu Marokas folklorā un klasiskajā tradīcijā, Izraēlas harmonijā un Vidusjūras ritmos.

Abu mūziķu mijiedarbību papildināja džeza pianists Jonatans Avišajs (Yonathan Avishai) un perkusionists Itamars Doari (Itamar Doari), padarot savstarpējo sarunu vēl daudzpusīgāku un dzīvīgāku.

Koncerts turpināja Liepājas koncertzāles koncertsēriju “Pasaule Lielajā dzintarā”, kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Ziemeļeiropā. Nākamais sērijas koncerts gaidāms 23. novembrī – Liepājā uzstāsies Gambijas māksliniece, afrikāņu koras virtuoze un dziedātāja Sona Džobarte (Sona Jobarteh). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti