FOTO atskats: Ar vētrainām ovācijām un pasaules roka klasiku atklāj festivālu «Liepājas vasara»

Koncertzālē „Lielais dzintars” sestdien, 27. jūlijā, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā ar roka klasikas hitiem atklāja festivālu “Liepājas vasara”, kas ar vēl daudziem interesantiem koncertiem līdz pat 23. augustam norisināsies gan Liepājas koncertzālē, gan Rundāles pilī, informēja  Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Iespaidīgā un emocijām bagātā festivāla atklāšanas koncertā pasaulslaveni rokmūzikas gabali skanēja gan latviešu solistu Daumanta Kalniņa un Ata Ieviņa, kā arī lietuvieša Jeronima Miļus izpildījumā. 

LSO galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča veidotajā koncerta programmā bija iekļautas leģendāras dziesmas no Billija Aidola, “Queen”, “Deep Purple”, “Depeche Mode”, Braiena Adamsa, “Metallica”, Džona Bon Džovi, “Kiss”, “Limp Bizkit”, “ZZ Top”, “U2”, “Midnight Oil”, “Rag'n'Bone Man”, “Status Quo”, “Scorpions” un Ozija Osborna repertuāra.

Līdzvērtīgi koncerti Gintara Rinkeviča vadībā ar lielu sajūsmu uzņemti arī Lietuvā.

“Šo izpildītāju mūzika izgaismo veselu mūzikas laikmetu, kas izveidoja vairāku paaudžu muzikālo gaumi. Lielākās auditorijas, miljoniem pārdoto ierakstu un fanu pūļi visā pasaulē – tas viss apliecina to, ka šie mūziķi bija nozīmīgi kultūras vēstures elementi. Viņu dziesmas kļuva par katra mūzikas mīļotāja dzīves sastāvdaļu, un to dziesmu tekstus no galvas vēl joprojām dzied tūkstošiem cilvēku. Nav pārsteigums, ka mūzikas kritiķi šaubās, vai pasaule maz kādreiz vēl piedzīvos tāda līmeņa māksliniekus. Šajā koncertā klausītājiem būs iespēja to visu piedzīvot dzīvajā!” vēl pirms koncerta bija sacījis maestro Gintars Rinkevičs.

Festivālu “Liepājas vasara” 23. augustā Liepājā LSO noslēgs ar lielkoncertu, diriģenta Māra Sirmā vadībā kopā ar kori “Latvija” atskaņojot skaisto Imanta Kalniņa mūziku un daudzu koru repertuāra hitu – Morisa Diruflē Rekviēmu. Koncertu papildinās arī Latvijas Nacionālās operas soliste, liepājniece Laura Teivāne un ērģelniece Liene Andreta Kalnciema.

Festivāls "Liepājas vasara" skanēs no 27. jūlija līdz 23. augustam. Plašāk ar festivāla programmu var iepazīties Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti