Folkroka grupa «Symbolic» laiž klajā albumu «Mūžam saule debesīs»

Folkroka grupa „Symbolic” laiž klajā debijas albumu „Mūžam saule debesīs”.

Folkroka grupa „Symbolic” uzrunā savus klausītājus ar latviešu tautasdziesmās rodamo poētisko valodu un simboliku. Grupas mūzikā dominē rokam raksturīgi ritmi un ģitāru skanējums apvienojumā ar kokles un citu tautas mūzikas instrumentu radīto noskaņu.

Grupas “Symbolic” veidošana aizsākās 2000. gadā un turpinājās līdz pat dalībai 2003. gada mūzikas un mākslas festivālā “Bildes 2003”, kad pēc folkmetāla skaņdarba “Daugaviņa” izpildīšanas, grupa, sadarbojoties ar Niku Matvejevu, nolemj izkopt tieši šāda veida mūziku.

Albuma „Mūžam saule debesīs” ieraksti tapuši dažādās studijās kopš grupas pirmsākumiem 2003. gadā līdz pat šai dienai, kas izskaidro arī dažādu viesmākslinieku dalību ierakstos. Tautisko pieskaņu albumam dod pazīstamās folkloristes Dinas Liepas iespēlētie tradicionālie instrumenti. Īpaši pieminams, ka albumā iekļautas divas nu jau aizsaulē esošā Nika Matvejeva iedziedātas dziesmas.

Grupa "Symbolic"

„Symbolic” par sevi saka: „Latvieši kopš senseniem laikiem apdzied dabu, mitoloģiskus tēlus un dievības, tas ir dzirdams arī "Symbolic" dziesmās. Folklora joprojām ir svarīga latviskās kultūras un identitātes sastāvdaļa. To arī grupa vēlas nodot savam klausītājam. "Symbolic" vēlas uzrunāt klausītājus, kuriem ir piederības un atbildības izjūta pret savu tautu, zemi un senčiem, kā arī jebkuru, kam ir interese par latviešu tautas kultūru un vēsturi.”

Grupa piedāvā noklausīties dziesmu „Es, karā aiziedams” no jaunā albuma.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti