Festivālu «Via Baltica» turpina «Roks baroks», «Lettonia» un «Senās uguns nakts»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kamermūzikas festivāls „Via Baltica” ceturtdien, 27., un piektdien, 28. augustā, turpinās ar koncertiem "Roks baroks" un "Lettonia", lai noslēgtos sestdien ar koncertu „Senās uguns nakts” Liepājas pludmalē, informē festivāla rīkotāji.

Ceturtdien, 27.augustā, izskanēs nākamais festivāla koncerts – „Roks baroks”. Pulksten 19 Liepājā, „Promenade Hotel” Hika zālē uzstāsies trīs lietuviešu mākslinieki – Daniels Rubins, Židre Ovjuskaite un Ugne Petrauskaite.

Daniels Rubins mūzikas pasaulē ir labi pazīstams ne tikai ar savu izcilo kontrabasa spēli, bet arī ir ilgu dalību Gidona Krēmera vadītajā kamerorķestrī „Kremerata Baltica”. Pašlaik Daniels ir Kanazavas kamerorķestra (Japāna) sastāvā, paralēli uzstājoties gan kā solists, gan kontrabasists dažādos kameransambļos. Koncertā „Roks baroks” Daniels sev līdzi aicinājis Židri Ovjuskaiti (vijole) un Ugni Petrauskaiti (alts), lai visi kopā izpildītu mūziku plašam klausītāju lokam. Kā jau nosaukums vēsta, koncertā būs dzirdama senāku laiku mūzika mūsdienu ritmos, spēles un saspēles starp laikmetiem un žanriem – sākot ar tādiem mūzikas dižgariem kā Johans Sebastians Bahs un Georgs Frīdrihs Hendelis, beidzot ar jaunāku laiku autoru, piemēram, igauņa Erki Svena Tīra un lietuvieša Vitauta Barkauska darbiem.

Piektdien, 28.augustā, pulksten 19 Hika zālē būs iespēja dzirdēt īsti latvisku koncertu –  „Lettonia”. Tajā piedalīsies flautiste Dita Krenberga, Juris Žvikovs (klavieres) un Inga Sunepa (čells). Viņi izpildīs izcilus latviešu kamermūzikas paraugus, sākot ar kamermūzikas pirmsākumiem un Jāzepu Vītolu, beidzot ar tādiem mūsdienu latviešu komponistiem kā Imants Zemzaris, Tālivaldis Ķeniņš, Pēteris Plakidis, Jēkabs Mediņš, Pēteris Vasks un Pauls Dambis. Pasaulē pazīstamā latviešu flautiste Dita Krenberga koncertē gan kā solomāksliniece, gan kamermūziķe, kā arī viņa ir Latvijas Simfoniskā orķestra sastāva flautu grupas koncertmeistare. Inga Sunepa savukārt ir čelliste ar plašu kamermuzicēšanas pieredzi, Latvijas Nacionālas operas un baleta orķestra čellu grupas koncertmeistare. Juris Žvikovs – lielisks pianists un kamermūzikas entuziasts – pašlaik ir docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Jāuzsver, ka flautas, klavieru un čella saspēle kamermūzikā ir reta, taču tā ir ļoti skaista un piešķir īpašu skanējumu jebkuram darbam.

Festivāls noslēgsies 29.augustā, pēdējā augusta sestdienā, pulksten 21 ar nu jau tradicionālo „Senās uguns nakti” Liepājas pludmalē, kad apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek iekurti ugunskuri, lai parādītu Baltijas jūras valstu vienotību, atgādinātu sev un citiem par kopīgo vēsturi un kultūras mantojumu, kā arī vienkārši pieminētu jūru, kas mums ir kopīga un sargājama. Koncertā dzirdēsim Kaspara Zemīša virtuozo ģitārspēli kopā ar stīgu kvartetu, izpildot latviešu tautasdziesmu aranžējumus, Emīla Dārziņa skaņdarbus, Astora Pjacollas argentīniešu tango un daudz ko citu. Kaspars Zemītis ir publika plaši pazīstams klasiskās ģitāra virtuozs, kas piedalījies dažādu neakadēmiskās mūzikas dziedātāju pavadošajos sastāvos, turklāt pēdējā laikā viņs ir pievērsies arī komponēšanai. „Senās uguns nakts” vakarā Kasparam Zemītim pievienosies Līva Plociņa (vijole), Madara Gaile (vijole), Ineta Abakuka (alts) un Madara Norbūte (čells). Koncerts ir bez maksas un aicināts ir ikviens, kurš vēlas pavadīt vakaru brīnišķīgā atmosfērā pie ugunskura, lāpām un lieliskas mūzikas.

Jau vēstīts, ka kamermūzikas festivāls "Via Baltica" tika atklāts ar mulitmediāli priekšnesumu "Tuvu tuvumā" 21.augustā Liepājā. Šis ir piektais gads, kad organizācija „Via Cultura” priecē festivāla apmeklētājus ar dažādiem kultūras pasākumiem – izstādēm, koncertiem un mūzikas nodarbībām bērniem un vecākiem, pulcējot vairākus mūziķus un māksliniekus no Baltijas valstīm.

Saistībā ar festivālu jau no 13.augusta Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” un „Promenade Hotel” Hika un Vites zālēs ir apskatāma izstāde „Balta lapa”. Tajā piedalās divdesmit pieci jaunie mākslinieki no visām Baltijas valstīm. Izstāde ir veltīta vēsturiskā Baltijas ceļa atcerei, un tās dalībnieki, atcerēdamies sevi kā mazus bērnus, ir radījuši darbus oriģinālā un mūsdienīgā redzējumā, atbilstoši savai akcijas “Baltijas ceļš” izjūtai. Izstāde būs skatāma līdz 6.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti