Festivālu «LNSO vasarnīca» atklās ar baleta jauniestudējumu «Karmena»

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izziņo vasaras festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncerta programmu, kurā festivāla apmeklētājus priecēs divi jaundarbi – Krista Auznieka skaņdarbs kamerorķestrim “Uguns un roze” un modernā baleta “Karmena” uzvedums horeogrāfes Milanas Komarovas speciāli festivālam veidotā stāstā ar primabalerīnu Viktoriju Jansoni titullomā. Muzicēs Sinfonietta Rīga Normunda Šnē vadībā.

Žorža Bizē operas “Karmena” populārās tēmas slavenais krievu komponists Rodions Ščedrins (1932) licis mežonīgos ritmos, spilgtinot kaislību tēmu un pasvītrojot likteņa iejaukšanos. Jaunā horeogrāfe Milana Komarova speciāli “LNSO vasarnīcai” izveidojusi savu stāstu par pazīstamo tēmu.

Milana Komarova saka: “Balets “Karmena” visiem asociējas ar klasisko izskatu un horeogrāfiju. Bet šoreiz stāsts tiks atveidots laikmetīgā baleta valodā, nezaudējot Rodiona Ščedrina mūzikas gaisotni un spānisko mentalitāti. Hosē un Karmenas attiecību postošās un iznīcinošās dabas priekšnojautu izrādē ienesīs jauns tēls – Liktenis. Izrādē uzsvērti galveno varoņu pretstati – Hosē Karmenas dēļ gatavs uz visu, bet Karmenai dzīve ir kā spēle.”

Līdzās Viktorijai Jansonei uz skatuves būs viņas lieliskie kolēģi no Latvijas Nacionālā baleta -  Alise Prudāne, Arturs Sokolovs un Kārlis Cīrulis.

“LNSO vasarnīcas” atklāšanas koncerta pirmajā daļā skanēs Krista Auznieka (1992) jaundarbs “Uguns un roze”. Smalku skanisko audumu meistara jaunā kompozīcija sola ceļojumu sevī un varbūt arī pie kaut kā lielāka.

Krists Auznieks mācījies Rīgas Doma kora skolā un Hāgas Karaliskajā konservatorijā, ieguvis maģistra grādu Jeila Universitātē (ASV), patlaban studē turpat doktorantūrā un ir šīs augstskolas asistentdocētājs. Viņa opuss I exist as I am ieguva II vietu UNESCO prestižā komponistu konkursa Rostrum jauno komponistu konkurencē. Klausītāji atcerēsies uzvedumus “Saules vējš” (Spīķeru koncertzāle, 2014) un Neoarctic (Rīgas Krievu teātris, 2016) ar Krista Auznieka mūziku.

Festivāla atklāšanas koncerta muzikālā vadība uzticēta diriģentam Normundam Šnē, kura vadībā “LNSO vasarnīcā” pirmoreiz muzicēs izcilais kamerorķestris Sinfonietta Rīga.

Par tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas festivāls visai ģimenei “LNSO vasarnīca” notiks koncertzālē “Cēsis” no 25. līdz 27. augustam.

Tāpat kā divus iepriekšējos gadus festivāls piedāvās krāšņu un daudzveidīgu programmu trijos lielos vakara koncertos, muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī divos kamermūzikas koncertos. “LNSO vasarnīcas” programma veidota tā, lai visu triju dienu garumā būtu ko darīt gan lieliem, gan maziem.

Vakara koncertu laikā koncertzālē darbosies radošā bērnistaba, kurā bērni varēs pavadīt laiku pieredzējušu audzinātāju uzraudzībā, kamēr vecāki klausās koncertu.

Uz visiem vakara koncertiem tiek organizēti speciāli autobusu reisi Rīga-Cēsis-Rīga, un biļetes uz tiem var iegādāties jau tagad bilesuparadize.lv.

Sīkāka informācija par festivālu un biļetēm vasarnica.lnso.lv un www.lnso.lv sadaļā “Vasarnīca”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti