Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Pasniedz «Krodera balvu»

Orķestris «Rīga» atklāj «Windstream» festivālu

Festivāls «Windstream» sāksies ar koncertu «Leonardam Bernsteinam – 100»

Orķestris “Rīga” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā 18. martā Lielajā ģildē piedāvā klausītājiem koncertu “Leonardam Bernsteinam – 100”, tā atklājot pavasara festivālu ''Windstream'' ar šobrīd aktuālu un muzikāli krāšņu programmu, kurā piedalīsies dziedātāja Annija Putniņa un Latvijas Nacionālās operas solists Mihails Čuļpajevs, bet koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva, informē orķestra pārstāve Simona Ruska. 

Kaspars Ādamsons
Diriģenta, komponista un pianista Leonarda Bernsteina simto dzimšanas dienu 2018. gadā atzīmē visas pasaules mūzikas sabiedrība. Viņam veltīto koncertu diriģēs Kaspars Ādamsons – vispusīga personība, kura darbības lauks ir gan kora mūzika, gan iestudējumi Latvijas Nacionālajā operā un baletā, gan simfoniskie koncerti Latvijā un Zviedrijā. Ar orķestri “Rīga” sadarbojies vairākkārt un diriģējis tādas programmas kā “Maestro-piano-Rīga”, “Bahs, Vāgners, Vasks”, Pirmās Adventes koncertu 2017. gadā.

Koncerta solisti – Lielbritānijā īpaši mūziklu dziedāšanas izglītību guvusī Annija Putniņa un šobrīd ne vien perspektīvais, bet arī izcilais operdziedātājs Mihails Čuļpajevs – savulaik tika nominēti Latvijas Lielajai mūzikas balvai 2015 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. 2017. gadā dziedātāji kopīgi izveidoja programmu “Amerikāņu ģēnijs – Leonards Bernsteins”, ar ko veiksmīgi uzstājās kamerkoncertos vairākās Latvijas pilsētās. Pavasara festivāla ''Windstream'' Atklāšanas koncertā abu solistu un orķestra ''Rīga” sniegumā izskanēs tādas pazīstamas melodijas no mūzikla “Vestsaidas stāsts”, kā “Tonight”, “One Hand, One Heart”, “Maria” un citas.

Mihails Čuļpajevs

Līdzās fragmentiem no Leonarda Bernsteina slavenajiem mūzikliem “Vestsaidas stāsts”, “Brīnišķīgā pilsēta” un “Kandids” skanēs vairāki reti atskaņoti viņa skaņdarbi koncertorķestrim. Cikliskais opuss “Divertisments” ir veltīts Bostonas Simfoniskā orķestra simtgadei 1980. gadā, pirmatskaņojumā to diriģēja Seidži Ozava, un kopš tā laika “Divertisments” guvis lielu popularitāti gan simfoniskā orķestra, gan pūtēju koncertorķestra versijās.

Teatrālo skatuves darbu “Mesa” Bernsteins rakstīja par godu Džona Kenedija Mākslas centra atklāšanai Vašingtonā 1971. gada 8. septembrī pēc Žaklīnas Kenedijas Onasis pasūtījuma. “Mesas” mūzika ir iedvesmojusi divus izcilus Amerikas pūšaminstrumentu kolektīvus – “Canadian Brass” un “Eastman Wind Ensemble” apvienoties un pasūtīt svītu no ''Mesas'' mūzikas. Šajā svītā skan tādas “Mesas” daļas kā “Alleluia”, “Sanctus”, Vienkāršā dziesma, “Agnus Dei”, “Of ertory” un lūgšana “Almighty Father”.

Jāmin arī uvertīra “Slava” – Leonarda Bernsteina veltījums čellistam Mstislavam Rotropovičam jeb Slavam, kad Rostropovičs 1977. gadā kļuva Vašingtonā par Nacionālā simfoniskā orķestra galveno diriģentu. Komponists darbam devis apzīmējumu politiskā uvertīra, un tajā saklausāmas gan fanfaras, gan Musorgska operas “Boriss Godunovs” citāts, gan citas asprātīgas muzikālas atsauces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti