Koncertos tiks atzīmētas komponistu jubilejas – Ludvigam van Bēthovenam 250, Luisam Vjernam un Šarlam Turnemīram 150, Džonam Rateram 75, bet Arvo Pērtam 85. Programmā - jaunākais latviešu mūzikā, improvizācijas, ar ērģeļmūzikas skaņām radīts smilšu video, Eiropas šedevri un vasarīgas noskanas noslēguma koncertā.
Muzicēs izcilākie latviešu ērģelnieki – Kristīne Adamaite, Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Aivars Kalējs, Ilze Reine, Aigars Reinis, Diāna Jaunzeme Portnaja, Larisa Carjkova, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un Māris Sirmais, soprāni Ilze Grēvele Skaraine un Inga Šļubovska Kancēviča, uzstāsies smilšu video māksliniece Tatjana Gavriļenko, sitaminstrumentālists Edgars Saksons un šā gada Lielās mūzikas balvas nominants čellists Ivars Bezprozvanovs.
Īpašas solās būt arī izcilu ārzemju ērģelnieku koncertprogrammas. Parīzes konservatorijas profesors, vairāku prestižu konkursu laureāts Kristofs Mantū (Francija) pievērsīsies franču un vācu romantiskajai mūzikai, savukārt Leipcijas Mūzikas un Teātra universitātes ērģeļu improvizācijas profesors, neskaitāmu improvizācijas konkursu laureāts Tomass Lenards izveidojis koncertprogrammu no improvizācijām dažādos stilos.
Festivāla programma
Piektdien, 17.jūlijā, pl.19.00
Atklāšanas koncerts
Divi jubilāri – Vjerns un Turnemīrs
Ilze Reine (ērģeles)
Jolanta Strikaite- Lapiņa (soprāns)
Programmā: Charles Tournemire, Louis Vierne
Piektdien, 24. jūlijā, pl.19.00
Eiropas katedrāļu gravīras
Larisa Carjkova ērģeles
Tatjana Gavriļenko, smilšu māksliniece
Programmā: Johan Sebastian Bach, Johan Georg Muttel, Leo Boelman, Charles Maria Vidor, smilšu projekcijas
Piektdien, 31. jūlijā, pl.19.00
Garīgās paralēles/ Anglija
Aigars Reinis, ērģeles
Pūšaminstrumentu ansamblis Jāņa Porieša vadībā
VAK Latvija
Māris Sirmais, diriģents
Programmā: James Macmillan, John Tavener, John Rutter
Piektdien, 7. augustā, pl.19.00
Latvijas pastkartes
Kristīne Adamaite, ērģeles
Artis Sīmanis, saksofons
Programmā: Marģeris Zariņš, Romualds Jermaks, Andrejs Selickis, Andris Dzenītis
Piektdien, 21. augustā, pl.19.00
Bēthovenam 250 un vācu mūzika
Aivars Kalējs, ērģeles
Inga Šļubovska, soprāns
Programmā: Johan Sebastian Bach, Ludvig van Beethoven u.c.
Piektdien, 28. augustā, pl.19.00
Improvizācijas māksla
Thomas Lennardt, ērģeles (Vācija)
Programmā: improvizācijas u.c.
Piektdien, 4. septembrī, pl.19.00
Annum per Annum/ Arvo Pērtam 85
Diāna Jaunzeme Portnaja, ērģeles
Ivars Bezprozvanovs
Programmā: Johans Sebastian Bach, Arvo Part
Piektdien, 11.septembrī, pl.19.00
Satikšanās. Vācija – Francija
Christophe Mantoux, ērģeles (Francija)
Programmā: Felix Mendelsohn Bartoldi, Ferenz Liszt, Charles Maria Vidor, Maurice Durufle u.c.
Piektdien, 18. septembrī, pl.19.00
Noslēguma koncerts/ Vasaras izskaņā
Vita Kalnciema, ērģeles
Liene Andreta Kalnciema, ērģeles
Edgars Saksons, sitaminstrumenti
Programmā: G.F.Handel, J.S.Bach, Ch.Tournemire, P.Cocherau, Im.Zemzaris, A.Kalējs