Rīta Panorāma

“Baltica 2022” – spēles un prieka avots

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle”

Festivāls «Ogle» Siguldā aktualizēs mentālās veselības jautājumus

8. un 9. jūlijā Siguldas pils kvartālā norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls "Ogle 2022". Divu dienu garumā festivāla apmeklētājiem būs iespēja paralēli mūzikai dzirdēt diskusijas un padomus no nozares ekspertiem par tādām ar mentālo veselību saistītām tēmām kā stress, izdegšana, vecāku emocionālā stabilitāte, informēja rīkotāji.

Festivālu ievadīs psihiatres Lienes Sīles lekcija par psihoemocionālo brīvību, pēc kuras sekos psihiatra Gunāra Trimdas lekcija "Kā saglabāt labas attiecības", kā arī diskusija "Vecāku psihoemocionālā stabilitāte. Kā to saglabāt?". Festivāla otrajā dienā gaidāma lekcija par ērti izmantojamiem pašpalīdzības rīkiem, saskaroties ar mentālām grūtībām. Lekciju "Piedzīvot karu: no šoka līdz pārvarēšanai" vadīs klīniskā psiholoģe Jana Štagere (Yana Shtager) no Ukrainas. Savukārt krīzes centra "Skalbes" pārstāvji vadīs sarunu "Pašnāvība – nogalini stigmu", tāpat paredzēta diskusija par pieredzes stāstiem, apmeklējot terapijas, kuru vadīs psihoterapeits Ernests Pūliņš-Cinis. Festivāla sarunu un diskusiju bloku noslēgs Pasaules veselības organizācijas (WHO) filma "I had a black dog" par to, kā atpazīt depresiju, un "Comedy Latvia" stāvizrāde "Par tādām lietām nejoko".

Festivālā uzstāsies ansis, Arturs Skutelis, duets "Čipsis un Dullais", "I Mean Love", "Muud", "Indygo", "Oghre", kā arī norvēģi "The Dead Monarchs".

Šogad festivāla programma veidota tā, lai saturs būtu uztverams latviešu, krievu un angļu valodā. Reaģējot uz šī brīža notikumiem pasaulē, Ukrainas kara bēgļi tiek aicināti apmeklēt festivālu "Ogle" bez maksas, iepriekš sazinoties ar organizatoriem.

"Jau kopš festivāla "Ogle" pirmsākumiem vēlamies vairot sabiedrības izpratni par to, cik daudziem no mums nākas saskarties ar dažādām grūtībām, kas viennozīmīgi ietekmē mūsu emocionālo labsajūtu. Turklāt daudzi no mums, izejot cauri grūtībām, spēj palīdzēt arī apkārtējiem, un tā noteikti ir laba tendence. Šis pavisam noteikti ir sarežģīts laiks ikvienam no mums, tāpēc ignorēt to, kā mēs jūtamies mijiedarbībā ar apkārt notiekošo, nav ilgtermiņa risinājums. Ja neesi sev kādu laiciņu spējis to nodefinēt, aicinām uz festivālu, kur piesātinātajā divu dienu programmā sev interesējošo spēs atrast teju ikviens. Mūsu moto – tu neesi viens," uzsvēra festivāla "Ogle" organizatore Alise Cepurīte.

Festivāla ietvaros divu dienu garumā apmeklētājiem būs iespēja satikt speciālistus no krīžu un konsultāciju centra "Skalbes", Veselības ministrijas, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes  un "Telpa vīriem". Tāpat divu dienu garumā tiks nodrošināta iespēja saņemt "viens pret viens" konsultāciju ar sertificētiem speciālistiem, apmeklēt terapeitisko jogu, mākslas, deju un drāmas terapiju, kā arī sekot līdzi starptautiskās organizācijas "The Human Aspect" pieredzes stāstu video sērijai un noskatīties Alises Zariņas īsfilmas "Divas strīpiņas", "Savādā" un brāļu Ābeļu mākslas filmu "Nemierīgie prāti".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt