Festivālā «ORGANismi» pirmatskaņojumu piedzīvos Apkalnas un Paula koncertprogramma

No 22. līdz 25. oktobrim Latgales vēstniecībā “Gors” notiks 5. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, informēja organizatori. Festivāla mākslinieciskā vadītāja un iedvesmotāja ērģelniece Iveta Apkalna šogad īpaši aicina piedzīvot tieši festivālam radītās programmas ar Raimonda Paula, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Gundara Āboliņa un Austrijas mūziķu – Valentīna Fjodorova un Jūlijas Kristīnes Lukanas – piedalīšanos.

“Festivāla “ORGANismi” jubilejas reize negaidīti mums visiem izvērsusies par īpašu, trauslu un sargājamu brīdi. Nekad vēl kopā sanākšana un mūzikas svinēšana nav bijusi tik vērtīga kā šobrīd. Šis būs festivāls, kurā varēsim pārsteigt kā publiku, tā arī paši sevi,” ieskicējot festivāla jubilejas gadu, saka Iveta Apkalna.

Festivāla ieskaņā ceturtdien, 22. oktobrī, būs klausāma Austrijas mūziķu – arfistes Jūlijas Kristīnes Lukanas (Julia Christine Lukan) un ērģelnieka Valentīna Fjodorova (Valentin Fheodoroff) koncertprogramma “Ērģeles un arfa”. Unikālā duetā Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbos vareno ērģeļu balsis savīsies ar trauslajām arfas skaņām.

Par festivāla centrālo notikumu var uzskatīt Ivetas Apkalnas, maestro Raimonda Paula un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra īpaši festivālam radīto koncertprogrammu, kas izskanēs sestdien, 24. oktobrī.

Tajā skanēs Gijas Kančeli, Semjuela Bārbera darbi un tiks pirmatskaņoti Raimonda Paula skaņdarbi jaunos aranžējumos un pārlikumos ērģelēm, ko veidojusi komponiste Anna Veismane. Pie diriģenta pults – Jānis Stafeckis. Gaidot satikšanos “Gora” Lielajā zālē, Iveta Apkalna uzsver: “Mans lielākais un patīkamākais pagodinājums un arī vislielākā muzikālā dāvana festivālā būs tikšanās ar maestro Raimondu Paulu. Viņa izaicinājums un vēlme spēlēt ir acīmredzama, un tas mani iepriecina. Es ceru, ka arī viņam pašam būs pārsteiguma brīži.”

Jau tradicionāli festivālā īpaša vieta vienmēr tiek atvēlēta bērniem un jauniešiem, kuri ik gadu piedalās jauna uzveduma izveidē ar vēstījumu, kas uzrunā visu paaudžu cilvēkus. Šogad festivālā pirmizrādi svētdien, 25. oktobrī, piedzīvos koncertuzvedums “Ķiršu koks”, kurā līdz ar Ivetu Apkalnu piedalās aktieris Gundars Āboliņš un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris (diriģente Anda Lipska). Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata “Mans vectēvs bija ķiršu koks”, tajā skanēs arī dziesmas no Raimonda Paula cikla “Mazs, laimīgs zēns”. Uzveduma režisore - Inese Mičule.

Par festivālu

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi” Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī, parādot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas. Festivālu, sadarbojoties ar ērģelnieci Ivetu Apkanu, rīko Latgales vēstniecības “Gors” komanda.

Festivāla norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijas reģionos” un Rēzeknes pilsētas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt