Festivāla «Liepājas vasara» noslēgumā uzstāsies starptautisks solistu ansamblis

Koncertzālē „Lielais dzintars” festivāla "Liepājas vasara" noslēgumā 26.augustā skanēs grandiozais Mocarta Rekviēms, ko atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertā arī uzstāsies solisti – soprāns Margarita Vilsone, mecosoprāns Annika Šlihta, tenors Ģula Rabs un basbaritons Horhe A.Martiness, ziņo Liepājas Simfoniskais orķestris.

Festivāla „Liepājas vasara” noslēguma koncertā, kas jau tradicionāli notiek sadarbībā ar Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, skanēs arī Mocarta 25.simfonija, ko komponists savukārt rakstījis 17 gadu vecumā. Tieši mūzika no 25.simfonijas pirmās daļas skan slavenās Miloša Formana 1984.gadā uzņemtās filmas „Amadejs” ievadā.

„Mocarta Rekviēms, manuprāt, ir visvairāk spēlētais garīgās mūzikas opuss visā mūzikas literatūrā. Man ir ļoti liela bijība pret šo darbu. Man bija nepieciešamas vairākas nedēļas, lai saprastu, vai esmu tam gatavs. Pasaulē ir ļoti daudzas labas interpretācijas, bet daudz vairāk sliktas interpretācijas. Šis, kā zināms, ir Mocarta pēdējais skaņdarbs, iespējams, Mocarts to nojauta; izpildītājam tas līdz ar to uzliek vēl lielāku atbildību, jo tā nav tikai skaista mūzika ar tradicionāliem rekviēma latīņu tekstiem, bet kas daudz vairāk – kaut kas ļoti personīgs, intraverts, nesatverams,” stāsta diriģents Atvars Lakstīgala, pieminot, ka interesanta ir sakritība, ka Mocarts Rekviēmu sarakstīja 35 gadu vecumā. Savukārt viņš to pirmo reizi diriģēs savos 35 gados.

Mocarta Rekviēma atskaņošanā piedalīsies starptautiski atzīti, augstas klases mākslinieki. Latviešu soprāns – Liepājā dzimusī Margarita Vilsone, kas studējusi Brēmenē un Nirnbergā, kā arī papildinājusi savas prasmes daudzās meistarklasēs pie izciliem vokālistiem, šobrīd dzied ne tikai Latvijas Nacionālās operas izrādēs, bet arī Nirnbergas Valsts teātrī.

Vācu mecosoprāns Annika Šlihta ir Berlīnes Vācu operas māksliniece, kam drīzumā sagaidāma debija Bastīlijas operā Parīzē. Ungāru tenors Ģula Rabs ar gaidāmo koncertsezonu pievienosies Cīrihes opernama Starptautiskajai operas studijai. Londonas Karaliskās mūzikas koledžas absolvents ir studējis arī pie Evas Martones Budapeštā un pie Džastina Lavendera Birmingemā.

Meksikāņu basbaritons, Meksikā, Kubā un Vācijā studējušais Monseratas Kavaljē skolnieks Horhe A.Martiness jau vairākus gadus ir Šlēsvigas-Holšteinas teātra ansambļa mākslinieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti