«Eolika» ieraksta jaunu dziesmu un dodas 40 gadu jubilejas koncerttūrē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

7. augustā ar koncertu Saulkrastu estrādē grupa “Eolika” ieskandinās savu 40 gadu jubilejai veltīto koncerttūri. Gan šajā koncertā, gan koncerttūres turpinājumā koncertos, kas notiks Saldū, Alūksnē, Ikšķilē, Rēzeknē, Cēsīs un Dzintaru koncertzālē, skanēs grupas populārākās dziesmas un uz skatuves kāps Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals, informēja grupas pārstāvji.

Par godu jubilejas koncerttūrei tapusi un ierakstīta jauna dziesma “Atkal esam mēs kopā”. Dziesmas mūziku sarakstījis Boriss Rezņiks, bet vārdu autors ir Valdis Pavlovskis. “Pēdējos gados jau reti rakstu jaunas dziesmas, bet šoreiz par godu tam, ka dodamies tūrē un visi joprojām esam kopā, uzrakstīju dziesmu,” sacīja komponists un grupas dibinātājs Boriss Rezņiks, kurš arī pats plāno piedalīties visos jubilejas koncerttūres koncertos.

“Tie ir mani zelta gadi, mani skaistākie gadi, un patiesībā “Eolika” ir puse mana mūža, pat nerēķinot skaitliski. Tie ir bijuši neskaitāmi koncerti un koncertbraucieni, un esmu ļoti priecīgs un gandarīts, ka šī mūzika un dziesmas cilvēkiem patīk joprojām.”

Dziedātāja Olga Rajecka uzsvēra: “Esam pateicīgi visiem faniem, kas bijuši kopā ar mums šos 40 gadus; esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam un ka mums ir izdevies jūs iepriecināt ar savām dziesmām. Un, protams, Borisam Rezņikam, kurš arī piedalīsies mūsu jubilejas koncertos!''

Jubilejas koncertos piedalīsies grupa “Eolika”, saksofonista Zinta Žvarta vadītais pūtēju ansamblis un instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. Turklāt, kā atklāj jubilāri, skanēs ne tikai grupas populārākās dziesmas, bet arī daudzi mazāk pazīstami skaņdarbi no grupas pastāvēšanas laikā tapušajām koncertprogrammām. “Būs arī ļoti daudz lielāku un mazāku pārsteigumu! Svinēsim kopā ar visu četru paaudžu klausītājiem, kuriem esam koncertējuši šos četrdesmit gadus,” aicina Rajecka.

Populārais kvartets, kurā joprojām muzicē Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Viktors Zemgals un Dainis Dobelnieks, tika dibināts 1980. gada vasarā, un turpmākos piecus gadus «Eolika» bija viena no populārākajām Latvijas grupām. Šajā laikā tapa grupas lielākie hiti: “Zemeņu lauks”, “Pasaule, pasaulīt”, “Āgenskalna tirgus rīts” un citi, kā arī iznāca otrā lielā skaņuplate, kurā tika ierakstītas tobrīd grupas populārākās dziesmas. Savas pastāvēšanas laikā kvartets “Eolika” sniedzis vairāk nekā 4000 koncertu.

Grupas jubilejas koncerti notiks:

 • 7. augustā Saulkrastu estrādē
 • 13. augustā Cēsu pils parka estrādē
 • 15. augustā Saldus Kalnsētas parka estrādē
 • 20. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē
 • 25. augustā Dzintaru koncertzālē
 • 28. augustā Alūksnes estrādē
 • 4. septembrī Ikšķiles brīvdabas estrādē
 • 11. septembrī Rojas brīvdabas estrādē
 • 2. oktobrī koncertzālē “Lielais dzintars”
 • 16. oktobrī Jelgavas Kultūras namā
 • 31. oktobrī Latgales vēstniecībā ''Gors''
 • 13. novembrī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti