Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais «Jūrmalas festivāls»

Vasarā – no 22. jūlija līdz 4. augustam – Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais “Jūrmalas festivāls”. Šā festivāla jaunums būs koncerta tiešraides internetā koncertstudijā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu, medijus informē koncertzāles pārstāvji.

Festivāla programmā ir notikušas izmaiņas. Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, koncertos starp klausītājiem tiks nodrošināta 2 metru distance, tāpēc Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts, katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju.

Klausītāji, kuri bija iegādājušies biļetes uz koncertiem – “Veltījums Marisam Jansonam”, “Dzimuši Latvijā” un “Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika”, varēs apmainīt iepriekš iegādātās biļetes pret jaunām. Tiem, kuriem nebūs iespējams biļetes apmainīt, nauda par biļetēm tiks atdota. 

Festivāla programmu ir papildinājuši arī divi jauni koncerti: “Trīs Osokini” un “Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš”.

Trīs koncerti ir atcelti – “Brodvejas mūziklu zelta izlase”, “Ksenija Sidorova un Džordžs Harliono” un “Galā koncerts. Skaistākās operu ārijas”. Naudu par iegādātajām biļetes uz šiem koncertiem varēs atgūt.

Papildu informācija par biļešu maiņu un atgriešanu pieejama Dzintaru koncertzāles mājaslapā.

Uz visiem “Jūrmalas festivāla” koncertiem klausītājiem būs iespējams iegādāties arī tiešraides biļetes un skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību.

Tos koncertstudijā vadīs mūziķis Jānis Šipkēvics.

“Jūrmalas festivāla 2020” jaunā programma

22. jūlijā – Jūrmalas festivāla atklāšana. Trīs Osokini

Jau trešo gadu “Jūrmalas festivāla” programmu papildinās “Trīs Osokinu” dinastijas koncerts Dzintaru koncertzālē. “Šogad skaņdarbu izlasē skanēs Friderika Šopēna, Roberta Šūmaņa, Aleksandra Skrjabina, Fransisa Pulenka un Morisa Ravēla klaviermūzikas pērles.

24. jūlijā – Dzimuši Latvijā (pārcelts no 31. jūlija)

Turpinot Latvijas simtgadē iedibināto tradīciju, “Jūrmalas festivālā” klausītāji tiksies ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāju Aleksandru Antoņenko, pianistu Reini Zariņu, vijolnieku Raimondu Ozolu, pianistiem Sergeju un Andreju Osokiniem un vijolnieci Kristīni Balanas. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies jaunie Latvijas talanti un valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

28. jūlijā – Saullēkta koncerts pludmalē

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto pieredzi, 28. jūlija rītā pulksten 4.00 Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām saullēktu sagaidīs pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna. Koncerts sāksies tumsā pirms saullēkta, savu kulmināciju sasniedzot saulei lecot ap pulksten 5.15. Tur ērģeļmūzikas skaņas saplūdīs ar vēja, jūras un koku šalkoņu, piedzīvojot nedzirdētu dabas un ērģeļmūzikas mijiedarbību. Koncertu būs iespējams klausīties gan pludmalē, gan arī uz ūdens, ierodoties ar savu laivu. Ieeja bez maksas.

29. jūlijā – Veltījums Marisam Jansonam (pārcelts no 28. jūlija)

Izrādot cieņu pasaulslavenajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam, “Jūrmalas festivālā”, kā plānots, izskanēs maestro veltītais koncerts, tomēr programmā plānotas izmaiņas. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, vijolnieces Kristīnes Balanas un diriģenta Andra Pogas izpildījumā baudīsim Pētera Čaikovska 6. simfoniju un Maksa Bruha vijolkoncertu.

30. jūlijā – Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika (pārcelts no 29. jūlija)

Maestro Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupu aicinās skaistā pastaigā pa pasaules kino mūzikas lappusēm.

4. augustā – “Jūrmalas festivāla” noslēgums. Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš

Šā gada “Jūrmalas festivāla” noslēguma koncertā uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies divi pasaulslaveni Latvijas mūziķi – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš. Programmā Riharda Vāgnera, Riharda Štrausa un citu Rietumeiropas klasiķu skaistākās solodziesmas.

“Jūrmalas festivāls” šogad notiek, pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam un ievērojot spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, starp klausītājiem nodrošinot 2 metru distanci un visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti