Dziedātājas Kristīne Šomase un Sabīne Berezina dāvina dziesmu sociālās aprūpes centram «Kalkūni»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Dziedātājas Kristīne Šomase un Sabīne Berezina apvienojušās kopīgā projektā, kas ir dāvinājums valsts sociālās aprūpes centram “Kalkūni”, informē mūziķu pārstāvji.

Projekts tapis, pateicoties Jorenam Liopam, kura vadītā biedrība “Spartietis” kopā ar domubiedriem un sadarbības partneriem aktīvi atbalsta Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Kalkūni” bērnus jau gandrīz piecus gadus, organizējot dažādus pasākumus, koncertus, ekskursijas, piknikus, kopā svinot svētkus, kā arī atbalstot “Kalkūnu” bērnus Paralimpiskajā dienā un konkursā “Latgales balss”.

“Šajās aktivitātēs kopā pavadītais laiks ir raisījis siltas jūtas gan pret “Kalkūnu” bērniem, gan VSAC atsaucīgajiem un profesionālajiem darbiniekiem, ir bijusi iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, kas nu jau kļuvuši par draugiem un sabiedrotajiem,” teikts dziesmas pieteikumā.

Dziesmas mūzikas autore ir Kristīne Šomase. Kā skaidrots dziesmas aprakstā, tās pamatdoma ir – “tu esi mans draugs, es tevi saprotu un atbalstu. Nekādiem šķēršļiem, kas varētu apgrūtināt mūsu saziņu, nav nozīmes. Tā ir galvenā dziesmas vēsts –

būt draugam, būt līdzās un atbalstīt. “Kalkūnu” bērni vienmēr būs mūsu draugi, viņi vienmēr tiks sadzirdēti, un mēs vēlamies pateikt paldies viņiem par šo iespēju, kas mums tikusi dota, lai mūs mainītu, padarītu gaišākus, labākus, saprotošākus.”

Dziesmas teksta autore Iveta Priede par rakstīšanas procesu stāsta: “Man likās svarīgi pateikt, ka mēs visi (ar vai bez kādām specifiskām īpatnībām) patiesībā esam ļoti vienādi. Man ir bijusi tā laime (patiešām laime) darboties kādā teātra grupā ar cilvēkiem, kam ir dažādas "īpašās vajadzības". Tas bija laiks, kurš ļoti labi atklāja manis pašas stereotipus, lepnību un nezināšanu, lai liktu saprast, cik ļoti maz mīlestības var būt "parastajos" cilvēkos un cik daudz tajos, ko bieži dēvē par dzīves pabērniem. Mana atziņa – mēs paši esam limitēti, ja citus par tādiem uzskatām. Ko darīt? Mīlēt! Mīlēt ikvienu Dieva radību un izturēties ar cieņu pret katru dzīvību. Labākais, ko varam darīt – būt draugi!”

Kristīne Šomase par projektu saka: “Mums visiem ir piecas maņas, bet ir cilvēki, kuriem kāda no tām ir citādāka, ierobežota vai tās nav vispār. Ar šo projektu vēlos vērst sabiedrības uzmanību uz to, ka mums jāprot sniegt otram palīdzīga roka, drošs smaids un kāds labs vārds. Jādāvā mirkļi, kas iedrošina arī citādākiem justies kā savējiem. Video stāstā ir redzami daudzi jaunieši, kuri ir nedzirdīgi.

Kopā ar Sabīni iejutāmies, kā ir dziedāt melodeklamācijā, parādot to, ka mēs vēlamies izprast, kā viņi to dara, tādā veidā dodot viņiem šo sajūtu, ka viņi ir īpaši, bet ne mirkli citādāki.

Mums apkārt ir tik daudz cēlu mērķu vadītas organizācijas, biedrības, kuras dara nesavtīgu un varenu darbu. Milzīgs paldies Dr. Klaunam par akceptu iesaistīt Dr. Tūtu, burvīgu un enerģijas pilnu būtni - Ivitu, arī viņai šis bija kas jauns un izdevās vienreizēji. Viņu darbs ir tas, kas dod prieku ikvienam un ikkatram. Kad nonācām līdz jautājumam par vietu, nedomājot nolēmām, ka tā varētu būt Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī. Uzrunājot atbildīgo personu Daci par iespēju vietai un laikam, uzreiz saņēmām apstiprinājumu. Bažījāmies par laikapstākļiem, bet laiks mūs lutināja. Ārkārtīgi ticu teicienam, ka visam ir savs laiks un īstā vieta. Komanda, kura bija ārkārtīgi elastīga, draudzīga, izpalīdzīga un darbīga, nokomplektējās gada laikā. Milzīgs paldies – Rolandam Brikmanim un Ilvai Circenei, kuri mums palīdzēja izprast un apgūt zīmju valodu. Paldies mūzikas producentam un ''Sapņu komandas'' dibinātājam – Gaitim Lazdānam. Paldies visai burvīgajai komandai!”

“Ar Kristīni iepazinos “Okartes skatuve 2” realitātes šovā, kur kopā pavadījām 24/7 un kļuvām par “skatuves dvēseles radiniecēm un māsām”. Šobrīd darbojamies “Sapņu komandas” projektā. Kopā koncertējot, Kristīnei radās iedvesma uzrakstīt šo dziesmu, dzima vīzija un ideja. Kad viņa uzaicināja mani piedalīties, nedomājot teicu, ka piekrītu, jo mani aizkustināja šī projekta cēlais mērķis. Man bija patiess prieks piedalīties šajā projektā, guvu fantastiskas emocijas, un kopā mēs to paveicām, gūstot patiesu prieku un enerģiju. Komandā ir liels spēks un kolosāli cilvēki, un mēs zinām, ka šī dziesma un video stāsts palīdzēs nepadoties un iet tikai uz priekšu, it sevišķi, ja līdzās vai uz brīdi blakus ir kāds, kas sniedz šo palīdzīgo roku!” savās domās par projektu dalās Sabīne Berezina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti