Dziedāšanas festivālā-konkursā «Rīgas Doms 2020» piedalīsies 30 dalībnieki

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā un Rīga Domā 13.-15. aprīlī notiks II Starptautiskais zēnu solo un duetu dziedāšanas festivāls-konkurss "Rīgas Doms 2020". Dalībai konkursā apstiprināti 30 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Krievijas solo un duetu kategorijās, medijus informē organizatori.

Festivāla pasākumu nedēļu ieskandinās Rīgas Doma kora skolas zēnu kora 75. jubilejas koncerts, 12. aprīlī Rīgas Doma baznīcā atskaņojot G. F. Hendeļa oratoriju "Mesija".

Dziedātāju konkurss norisināsies 13. un 14. aprīlī Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē.

Festivāls noslēgsies ar koncertu un laureātu apbalvošanu 15. aprīlī Rīgas Domā, kad kopā ar konkursa laureātiem uzstāsies labākie Latvijas zēnu kori, solisti un mūziķi.

Festivāla programmā paredzētas arī meistarklases un pieredzes apmaiņa konkursa dalībniekiem un viņu pedagogiem.

Konkursa dalībnieki saņems diplomus par iegūto I, II un III vietu katrā kategorijā, speciālbalvas, kā arī konkursa dalībnieks vai duets, kurš iegūs vislielāko punktu summu starp visām kategorijām, tiks apbalvots ar konkursa “Grand Prix”.

Konkursa žūrijas komisiju veido Latvijas vadošo zēnu koru diriģenti – Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags. Žūrijas sastāvā darbosies arī dziedātājs, pirmā konkursa 2004. gadā uzvarētājs Daumants Kalniņš, kā arī viesi – Tallinas Operas zēnu kora mākslinieciskais vadītājs Hirvo Surva (Igaunija) un Sanktpēterburgas M. Gļinkas mūzikas skolas, N. Rimska-Korsakova Mūzikas koledžas zēnu koru mākslinieciskā vadītāja Nadežda Mihailova (Krievija).

II Starptautisko zēnu solo un duetu dziedāšanas festivālu-konkursu "Rīgas Doms 2020" organizē Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrību. Konkursa norisi atbalsta Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti