Rīta Panorāma

Intervija ar velsiešu dziesminieci Džuditu Ouvenu

Rīta Panorāma

Intervija ar RSU rektoru Aigaru Pētersonu

Telefonintervija ar Orestu Silabriedi

Diriģentes Kristīnas Poskas vadībā LNSO atklās «Baltijas simfonisko festivālu»

 

25. novembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) atklās "Baltijas simfonisko festivālu" ar koncertu “Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis” Eiropā labu slavu guvušās igauņu diriģentes Kristīnas Poskas vadībā. Līdzās Roberta Šūmaņa Ceturtajai simfonijai skanēs izcilā igauņu mūsdienu komponista Erki Svena Tīra Ceturtā simfonija “Magma”, kurā solopartiju spēlēs mūsu spožais sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un kuras atskaņojumu klātienē klausīsies pats autors.

Pasaulslavenā igauņu komponista Erki Svena Tīra Ceturtā simfonija “Magma” ir vulkāniska temperamenta opuss ar jaudīgu sitaminstrumentu solo. Roberta Šūmaņa Ceturtā simfonija atklāj romantisma laika ģēnija apziņas gaismas un mijkrēšļa skaistās zonas.

Kristīna Poska saka: “Tīra mūzikā ir daudz dziļas ilgošanās, daudz spēļu ar gaismu un ēnu. Mani personiski tas ļoti iespaido. Ne pie viena komponista es šo gaismas tematiku neesmu tik lielā mērā sastapusi kā pie Tīra. Savukārt ar Šūmani viņu saista ekstrēmas jūtu pasaules gradācijas. Tīram un Šūmanim ir daudz kā kopīga. Viņu abu simfonijas ļoti labi sader vienā programmā.”

Igauņu diriģente Kristīna Poska ir Eiropā pieprasīta aktīvi koncertējoša diriģente, kuras mākslinieciskais sniegums tiek raksturots kā harismātisks, neparasts un muzikāli piesātināts. Diriģente saņēmusi apbalvojumus vairākos starptautiskos konkursos. Uzreiz pēc Berlīnes Mūzikas augstskolas absolvēšanas viņa kļuva par Berlīnes Komiskās operas kapelmeistari un nostrādāja šajā prestižajā postenī sešus gadus. Patlaban brīvmāksliniece, sadarbojas ar Vācijas, Austrijas, Šveices, Skandināvijas opernamiem un orķestriem.

23. novembrī Lielajā ģildē Kristīna Poska būs diriģente LNSO ciklā “#koncertsarunas ar Goran Gora”; programmā Roberta Šūmaņa Ceturtā simfonija.

Koncerta solists sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ir viens no 2014. gadā dibinātā ansambļa “Perpetuum ritmico” izveidotājiem un dalībniekiem. Izcils pedagogs. Prestižu starptautisku konkursu laureāts. Solists un kamermūziķis. Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2010 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. "Perpetuum ritmico" tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Gada koncerts”.

Nākamie "Baltijas simfoniskā festivāla" koncerti:

1. decembrī Lielajā ģildē “Baltijas piramīda” ar triju Baltijas valstu vadošo simfonisko orķestru stīginstrumentālistiem diriģenta Gunta Kuzmas vadībā; līdzās Čaikovska skaistajai Serenādei ar slaveno valsi – igauņu ģēnija Perta hipnotizējošais opuss „Fratres”, lietuviešu mistiķes Šerkšnītes vīzija „De profundis”, latviešu lielmeistara Ivanova šedevrs „Poema luttuoso”;

9. decembrī Lielajā ģildē “Maskata vertikāle”, kur komponists Arturs Maskats (1957) atzīmēs apaļo jubileju ar jaundarbu “Baltijas dziesma” solistiem, korim un orķestrim; kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un LNSO Andra Pogas vadībā uzstāsies izcili solisti no Baltijas valstīm – lietuviešu uzlēcošā operzvaigzne Vida Miknevičute, igauņu etniskās mūzikas spilgtā pārstāve Mari Kalkuna un pasaules labākajos opernamos pieprasītais Aleksandrs Antoņenko; programmā arī Žana Sibēliusa Otrā simfonija par godu Somijas neatkarības 100. gadadienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti