Diriģenta Ludviga Leiša simtgadi svinēs ar vērienīgu koncertu «Lielajā dzintarā»

Svētdien, 15. janvārī, pulksten 15 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz vērienīgu koru koncertu koncertzālē “Lielais dzintars”, lai godā celtu diriģenta Ludviga Leiša piemiņu un atzīmētu viņa 100. jubileju. Ieeja koncertā ir ar bezmaksas ielūgumiem, kas pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs, informē koncerta rīkotāji.

Ludvigs Leitis (1917-1983)

Kordiriģents, mūziķis un pedagogs.

Pēc Otrā pasaules kara ticis nozīmēts strādāt dažādās Liepājas pilsētas izglītības iestādēs par skolotāju, direktoru, direktora vietas izpildītāju, mācību daļas vadītāju, Liepājas pilsētas metodiskā kabineta vadītāju, metodiķi, vadītāja vietas izpildītāju u.c.

Strādājis arī Grobiņas, Vaiņodes, Nīcas skolās par skolotāju un koru diriģentu. Laikā no 1952. līdz 1953. gadam bijis Valsts Liepājas drāmas teātra direktors. 1962. gadā sācis strādāt E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā par mūzikas un vispārizglītojošo priekšmetu pedagogu, vadījis skolas kori, bijis mācību daļas vadītājs un kordiriģēšanas nodaļas vadītājs un pedagogs.

Latvijas mūziķu aprindās pazīstams kā Liepājas rajona koru virsdiriģents, kurš izvirzījis rajona korus redzamā vietā republikā un kura neizmērojamā enerģija, sirds siltums, cilvēkmīlestība, viņa optimisms, domas vērienīgums radīja ikvienam vēlēšanos darboties un dziedāt.

16. janvārī ilggadējam Liepājas rajona virsdiriģentam, pilsētas un novadu koru diriģentam, pedagogam un sabiedriskam darbiniekam Ludvigam Leitim apritētu 100 gadu, par godu viņa piemiņai Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Liepājas pilsētas un Liepājas apkaimes novadu koru koncerts, piedaloties arī Rīgas Tehniskās universitātes jauktajam korim “Vivere” un solistēm – Baibai Bitei, Līvai Drēviņai un Solveigai Pētersonei.

Nozīmīgo kormūzikas notikumu ar savu dalību pagodinās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns, Jēkabs Ozoliņš, Gints Ceplenieks un Ilze Valce, kā arī diriģenti Līga Amerika-Ansiņa, Liene Breča, Anita Elere, Gunta Vite, Ilze Āboliņa, Ilze Balode un koncertmeistare Līna Andrejeva.

Diriģenta piemiņai koncertā skanēs J.Vītola, E.Dārziņa, P.Barisona, A. Feila, T. Ķeniņa, L.Garūtas, R.Paula, I.Kalniņa, P. Plakida, P.Vaska, S.Mences, M.Brauna, Z.Liepiņa, J.Lūsēna, U.Prauliņa, I.Rupaines un V.Zilvera skaņdarbi. Programmu vadīs Emīls Dreiblats.

Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori „INTIS”, „Kursa”, „Laiks”, „Lauma”, „Līva” un sieviešu koris „Aija”, Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss”, Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris "Vivere", Aizputes jauktais koris „Kurzeme”, Cīravas pagasta jauktais koris, Kazdangas pagasta jauktais koris, Grobiņas jauktais koris „Vēl”, Vaiņodes jauktais koris, Durbes sieviešu koris „Durbe”, Nīcas sieviešu koris, Nīcas vīru koris, Pāvilostas sieviešu koris „Sīga”, Priekules sieviešu koris, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris, Liepājas Bērnu un jauniešu centra jauktais koris "Reverberācija" un Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas koris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti