Deniss Paškevičs prezentēs jauno albumu «Yours Faithfully»

Pašmāju saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar citvalstu kolēģiem ierakstījis jaunu albumu “Yours Faithfully”. Albums tiks prezentēts ar koncertiem - 1. oktobrī Rīgā un 2. oktobrī Tukumā.

“Yours Faithfully” ir jau trešais Paškeviča un Kopenhāgenas džeza skatuves pārstāvja Kristiana Franka kopdarbs. Abi satikās mākslinieku seminārā Dānijas galvaspilsētā 2010. gadā, un divus gadus vēlāk dienasgaismu ieraudzīja albums “Outlook”. Vēl pēc diviem gadiem nāca klajā “Close”.

Jaunais albums pilnībā tapis Dānija, savukārt izdots Latvijā. Tas ierakstīts “On Location Studio”, bet miksēts un māsterēts “Karma Crew” studijā, abos gadījumos piedaloties Dānijā labi zināmam skaņu režisoram Jonam Fomsgārdam. Vāka dizaina autors – Artūrs Tigulis. Ar albumu “Yours Faithfully” sevi starptautiski piesaka pašmāju mūzikas izdevniecība “Riga Room”.

Lai arī albuma prezentēšanas koncerti notiks dueta sastāvā, Deniss Paškevičs īpaši uzsver amerikāņu pianista Ārona Parksa klātbūtni ierakstā, kas ir liels notikums pat piesātinātajā Dānijas džeza scēnā. Parkss ir džeza pianisma ģēnijs, kurš jau 14 gadu vecumā studēja datorzinātnes un mūziku Vašingtonas Universitātē, bet 15 gadu vecumā pārcēlās uz Manhetenas Mūzikas skolu Ņujorkā. Jau skolas laikā viņš sāka spēlēt kopā ar slavenā amerikāņu trompetista Terensa Blanšāra grupu un piedalījās trīs viņa albumu ierakstos. Tos izdeva leģendārā džeza mūzikas izdevniecība “Blue Note Records”, un viens no tiem – “A Tale of God’s Will (A Requiem for Katrina)" – saņēma “Grammy” balvu Lielā džeza ansambļa kategorijā.

“Abi ar Kristianu meklējām kādu progresīvu pianistu, kurš izprastu mūsu radīto mūziku. Mums jau ir izveidojies savs muzikālais rokraksts, ko kurš katrs nevarētu atskaņot. Liels prieks, ka Ārons piekrita, jo tiklīdz viņš studijā pieskārās klavierēm, tā pati mūzika pat nedaudz pārvērtās, it kā atvērās. Viņš ir īsts domātājs, filozofs pie klavierēm,” stāsta Deniss Paškevičs. “Mums vispār bija diezgan specifiska sastāva izvēle, jo bija arī Dānijā atzīta bundziniece-dāma Lizbeta [Diersa], kura spēlēja ne tikai bungu komplektu, bet arī ļoti dažādas smalkas perkusijas. Savukārt Kenets [Dāls Knudsens] ir viens no šobrīd populārākajiem Dānijas kontrabasistiem, kurš padzīvojis un guvis atzinību kā mūziķis gan Ņujorkā, gan Berlīnē, bet tagad atgriezies dzimtenē un pats raksta spēcīgu mūziku dažādiem džeza sastāviem.”

Jaunā albuma programmai veltītie koncerti notiks 1. oktobrī plkst. 19 “DAD cafe” Rīgā, Miera ielā 17, un 2. oktobrī plkst. 17 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tukumā pirms Denisa Paškeviča un Kristiana Franka uzstāsies arī vietējās mūzikas skolas audzēkņi Karlīna Leimane un Melisa Votinova, kā arī saksofonistu ansamblis, ko vada Eva Folkberga un Inguna Grīnvalde. Ieeja par ziedojumiem. Pēc koncerta Tukumā notiks arī meistarklase topošajiem mūziķiem.

Deniss Paškevičs 7. oktobrī uzstāsies arī Bīriņu pilī, 15. oktobrī kopā ar amerikāņu bundzinieku Braianu Melvinu – klubā “Trompete”, Rīgā, piedaloties Madaram Kalniņam (klavieres) un Tomam Lipskim (bass), bet pēc tam dosies nelielā Latvijas tūrē ar itāļu trombonistu Bepi Di Benedeto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti