Darīt labu citiem. «Trio Palladio» noslēdz rezidences gadu koncertzālē «Cēsis»

Ar mūziku ir svarīgi darīt labu citiem, ar tās palīdzību atklājot kaut ko līdz šim pasaulei neapjaustu. Šī atziņa pieder britu skaņradim Džonatanam Hārvijam, kura "Lidojuma elēģija" būs viens no skaņdarbiem 22. decembra programmā, ar kuru savu rezidences gadu Vidzemes koncertzālē "Cēsis" noslēgs "Trio Palladio".

"Trio Palladio", kurā apvienojušies trīs lieliski, starptautisku atzinību guvuši mūziķi – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš –, piedāvās klausītājiem konceptuālu programmu ar divu šī gada jubilāru lieldarbiem – poļu komponista Zigmunta Krauzes “Kvartetu piedzimšanai” un Olivjē Mesiāna pasaulslaveno "Kvartetu laika galam", kas tapis vēsturiski ļoti sarežģītajā un lielas pārmaiņas nesošajā Otrā pasaules kara laikā.

"Laika gals" dziļi reliģiozajam O. Mesiānam ir ne vairāk un ne mazāk kā apokalipse ar mākoņos tērptiem eņģeļiem un zvaigžņotas sapņu varavīksnes simbolizējošām putnu dziesmām.

Programma ar dziļi filozofisku skatījumu, mūsu lielisko latviešu mūziķu un trio aicinātā, Itālijā rezidējošā klarnetista Antona Dreslera sniegumā būs decembra koncertu piedāvājuma neaizmirstamākais vakars. Vakara gaitā dzirdēsim arī izcilā igauņu komponista Arvo Perta "Mocarta adadžio" un britu skaņraža Džonatana Hārvija "Lidojuma elēģiju".

Vaicāts, vai arī muzicēšana kopā ar "Trio Palladio" sniegusi ko līdz šim neapjaustu, Reinis Zariņš atzīmē: "Konkrēto programmu atskaņot ir īpaši...

Man pašam šķiet negaidīti, ka mums izdevies atrast tādus darbus, no kuriem katrs pieskaras laika un mūžības tēmai.

Spēlēt Mesiāna kvartetu jau ir vesels piedzīvojums, taču fakts, ka arī pārējie skaņdarbi pēc diezgan ilgiem meklējumiem atradās tādi, kas šīm tēmām pieskaras – tas tiešām ir brīnišķīgi!"

"Trio Palladio" ar šo koncertu noslēgs rezidences laiku koncertzālē "Cēsis". Vai ir kas īpaši akcentējams, atzīmējams, izceļams? Koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska uzsver – jau tas vien, ka šie trīs meistarīgie mūziķi apvienojušies kopīgā kameransamblī, ir mūsu Latvijas mūzikas dzīves bagātība: "Kameransambļi nekad nerodas vienkārši – Eva, Kristīne un Reinis ir lieliski solisti, katrs no viņiem spēlē daudz solokoncertu, un tas, ka izveidojies šis ansamblis, ir ļoti liela vērtība.

Mūsu noslēgtā rezidences savienība nozīmē arī to, ka esam kļuvuši bagātāki ar ļoti konceptuālām, dziļām, pārdomātām un īpaši izveidotām klaviertrio programmām.

Un tieši tāda būs arī 22. decembra programma. Gribu novēlēt ilgu mūžu šim ansamblim!”

Arī Zariņš ir līdzīgās domās: "Kā jaunam klaviertrio tā mums ir liela privilēģija, jo katrs esam daudz izspēlējušies pasaulē, bet visi kopā trio sastāvā vēl daudz neesam paguvuši. Pateicoties Inesei, šis bija pirmais lielākais izrāviens – darīt lietas, kas mūs tiešām interesē."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt