Ciklā «Jūrmala Jazz» uzstāsies Sebastiana Studņicka trio

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ciklā „Jūrmala Jazz” 25. martā plkst. 19  pirmo reizi Latvijā ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies Sebastians Studņickis (Sebastian Studnitzky) ar trio – starptautiski atzīts vācu augstākās klases džeza mūziķis, kurš lieliski pārvalda gan trompeti, gan klavieres. Koncerta skanējumu papildinās izcili stīgu instrumentālisti, kas apvienojušies “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetā.

Sebastiana Studņicka muzikālos ceļojumus allaž raksturo trīs nozīmīgākās jomas – džezs, klasiskā mūzika un elektroniskā mūzika. Viņa sniegums ir detalizēts, minimāls un caurskatāms, tomēr tam piemīts emocionāls dziļums, kas reizē ir arī vienreizēji personisks. Šis atšķirīgais skanējums patīkami atšķir Sebastianu Studņicki no tipiskajiem klasiskās mūzikas/džeza jauktā stila pārstāvjiem. Pārāk skarbs popmūzikai, pārāk emocionāls klasiskam džezam, pārāk krāšņs elektroniskajai mūzikai, turklāt viņa ritmiskumam ir maz kopīga ar avangardu ─ viņš ir radījis kaut ko, kas ir atsvaidzinoši jauns.

„Sebastians Studņickis ir augstas klases estēts... Klausoties viņa izpildījumā, jūs vēlēsieties, lai šī mierīgā un vienkāršā kamermūzika turpinātos vēl un vēl,” raksta „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

„Viņa kompozīcijas ir plūstošas. Tām ir nepieciešams īpaši dzirdīgs klausītājs. Savā mierā tās spēj pilnībā piepildīt telpu jau ar pašām pirmajām notīm. Tās iezogas dziļi klausītāja dvēselē un rada rezonansi – smalku un maigu," norāda „Schwäbische Zeitung”.

Sebastians Studņickis ir uzstājies kopā ar tādiem ievērojamiem mūzikas pasaules pārstāvjiem kā Nilsa Landgrēna „Funk Unit”,  „Jazzanova”, „Mezzoforte” un Volfgangs Hafners. Nesen viņš piedalījās kopīgos ierakstos ar Nilsa Landgrēna „Funk Unit”, „Jazzanova”, Volfgangu Hafneru, „Nightmares On Wax”, Moricu fon Osvaldu, „Mezzoforte” un Dominiku Milleru.

2012.gadā Studņickis izveidoja „Contemplate” – savu ierakstu kompāniju un mūziķu tīklu. 2014.gadā viņš lika pamatus festivālam „XJAZZ” Berlīnē un kļuva par tā muzikālo vadītāju. Drīz vien festivāls kļuva par lielāko Berlīnes džeza festivālu un vācu džeza pasauli apgrieza kājām gaisā. Kopš 2014. gada septembra Sebastians Studņickis ir Drēzdenes Mūzikas universitātes profesors. Vācijas Mūzikas asociācija „Bundesverband Musikindustrie”, godinot Sebastiana Studņicka darbu, pasniedza viņam balvu „ECHO Jazz 2015”.

Kopā ar Sebastianu Studņicki (trompete, klavieres) koncertā muzicēs viņa trio kolēģi - Pauls Klēbers (bass) un Tims Sarhans (bungas). Viņiem koncertā pievienosies “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets - Kristiāna Šīrante (I vijole), Agnese Kanniņa-Liepiņa (II vijole), Artūrs Gailis (alts), Kārlis Klotiņš (čells) un skaņu inženieris Jonass Hincs. Viņu izpildījumā baudīsim grupas līdera un komponista Sebastiana Studņicka oriģinālkompozīcijas.

“Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā "Gada debija 2007". Kolektīvs uzstājies daudzviet Latvijā, pirmatskaņojis A. Dzenīša, M. Einfeldes, R. Kalsona, S. Mences, R. Tigula, R. Zaļupes u.c. latviešu komponistu jaundarbus, kā arī sniedzis koncertus Austrijā, Igaunijā, Polijā un Portugālē.

Koncerts notiek ciklā "Jūrmala Jazz", kura ietvaros Dzintaru koncertzāle piedāvā klausītājiem baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti