Cēsu koncertzāle sāk jauno koncertsezonu ar festivālu «Čello Cēsis»

Koncertzāle “Cēsis” jauno sezonu atklās ar otro starptautisko festivālu "Čello Cēsis", kas notiks no 16.līdz 18. septembrim. Festivāla četros koncertos muzicēs viessolisti no Francijas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas.

Viesu vidū būs viens no pasaulē atzītākajiem čellistiem Marks Kopē no Francijas, kurš savulaik spēlējis kopā ar mūslaiku mūzikas grandiem Mstislavu Rostropoviču un Jehudi Menuhinu. Koncerta “Čellu dīvas un Sinfonietta Rīga” solistes būs divas spožākās latviešu čellistes Marta Sudraba un Kristīne Blaumane. Mazākajiem klausītājiem tapusi īpaša festivāla programma ar čellu trio "Melo-M".

Piektdien, 16. septembrī, plkst. 19, koncertzālē “Cēsis” festivāla atklāšanas koncertā “Čells. Francijas elpa” klausītāji varēs baudīt viena no mūslaiku vadošajiem čellistiem - Marka Kopē sniegumu. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī par vairākiem mūzikas ierakstiem saņēmis kritiķu augstāko atzinību. Koncertā Cēsīs Marks Kopē atskaņos ģeniālo komponistu Bēthovena un Brāmsa sonātes čellam un klavierēm un franču komponistu skaņdarbus čellam, tostarp Kamila Sensānsa miniatūras pērli “Gulbis”. Krievijā dzīvojošā igauņu pianista Petra Laula spožā tehnika, apbrīnojamā muzikalitāte un smalkais pieskāriens bagātinās abu mākslinieku kopspēli, padarot to neaizmirstamu.

Sestdien, 17. septembrī, gaidāmi divi koncerti. Plkst. 15 Cēsu Jaunās pils salona īpašajā, kamermūzikai atbilstošajā atmosfērā iejutīsies programmas “Koncerts čellam un balsij pils salonā” mūziķes - šarmantā čelliste Silvija Ilvesa un dziedātāja Ksenija Kučukova no Igaunijas, un latviešu čelliste Māra Botmane. Abu valstu mūziķu veidotajā programmā, kas tapusi īpaši festivālam Cēsīs, skanēs itāļu komponista Alessandro Viales jaundarbs “Pavasara dziesmas”, kā arī latviešu un igauņu komponistu darbi čellam solo un čellu duetam.  

Savukārt sestdienas vakarā, plkst. 19, koncertzālē “Cēsis” gaidāms festivāla lielākais notikums – koncerts “Čella dīvas un Sinfonietta Rīga”. Klausītājiem tiks sniegta unikāla iespēja uz vienas skatuves dzirdēt dzimtenē ne tik bieži koncertējošās latviešu čellistes Kristīni Blaumani un Martu Sudrabu.

Abu dīvu izpildījumā koncertā skanēs lieldarbi – Brāmsa Koncerts vijolei čellam un orķestrim la minorā ar Kristīni Blaumani un vijolnieku Borisu Brovcinu un Šostakoviča Pirmais čellkoncerts Martas Sudrabas sniegumā. Itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas opuss “Violoncelles vibrez” klausītājiem sniegs iespēju dzirdēt abas lieliskās čellistes dueta saspēlē. Arī šogad, mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Normunda Šnē vadīts, čellu festivāla orķestris būs "Sinfonietta Rīga".

Sestdien, pirms vakara koncerta “Čella dīvas un Sinfonietta Rīga”, pulksten 18, koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē interesenti aicināti uz “Pirmskoncerta sarunu”, kurā Radio Klasika personība, muzikoloģe Liene Jakovļeva un diriģents Normunds Šnē atklās interesantus vēsturiskus faktus par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem, to rašanās gaitu un izpildījuma niansēm. Dalība pasākumā bez maksas.

Padomāts ir arī par pašiem mazākajiem klausītājiem. Festivāla noslēguma dienā, 18. septembrī, plkst. 12 koncertzālē “Cēsis” ģimenes ar bērniem tiek gaidītas uz krāšņu un atraktīvu koncertuzvedumu “Čella pasakas”. Tajā čellu grupa "Melo-M" kopā ar mazajiem klausītājiem dosies aizraujošā, muzikālā ceļojumā Kosmosā, kura laikā visus sagaida neparasti notikumi, brīnumskaistas planētas un galaktikas. Kādas neizskaidrojamas parādības atklāsies, esot tālu prom no zilās planētas - mūsu mājām -, par to bērni varēs pārliecināties, klausoties čella pasakas ar "Melo-M" mūziku un kosmiskām skaņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti