Diena sākusies

"Klasikas" viešņa - pianiste Lauma Skride

Diena sākusies

Vai ērģeles var atskaņot arī Renāra Kaupera dziesmas? Izrādās - var gan!

Tuvojas 30. septembris - bērnu un jauniešu diena "Klasikā"!

Bērnu un jauniešu dienā «Klasikā» – diktoru skola, tiešraide un autogrāfu medības

30. septembris Latvijas Radio 3 vilnī būs īpašs – "Klasika" šo dienu pasludina par bērnu un jauniešu dienu, simboliski ieskandinot Starptautisko mūzikas dienu, kas kalendārā atzīmēta 1. oktobrī. Pirmo reizi bērnu un jauniešu diena LR3 notika pirms astoņiem gadiem. "Labākās lietas nekautrējamies turpināt," atzīmē bērnu un jauniešu dienas producente Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Jau plkst. 9:08 kopā ar Raiti Zapacki "Klasikas" studijā pie mikrofona debitēs divpadsmitgadīgā Undīne Svara, kura līdztekus vispārizglītojošajai skolai mācās arī mūzikas skolā. Viņa piedalīsies raidījuma vadīšanā.

Plkst. 12:30 "Klasikā" gaidāms pirmatskaņojums – Jāņa Šipkēvica (Shipsea) un Marta Pujāta "Zenīts". "Opusam, kuru savulaik pasūtināja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, tagad tapis arī studijas ieraksts. Kad to būsim noklausījušies, pāri Vanšu tiltam dosimies uz Rīgas Doma kora skolu autogrāfa medībās. Tur mūs sagaidīs gan pats Shipsea un jaunie solisti – Eremijs Sējāns un Eduards Jansons, gan Shipsea bijusī soloskolotāja Daina Libauere, gan arī skolotāja Valda Dzene, kas puišus gatavoja "Zenītam", atklāj bērnu un jauniešu dienas producente.

"Līdz ar to, ka Eremijam ieraksta brīdī vajadzēja steigties uz futbola turnīru, izmantojām reto iespēju pavizināties ar liftu, kas Doma kora skolā bērniem ir liegta," ar smaidu stāsta Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Centrālais notikums tiešraides koncerts

Dienas centrālais notikums būs tiešraides koncerts, kas Latvijas Radio I studijā sāksies plkst. 15:00. "Šim koncertam dalībnieki gatavojušies jau sen," stāsta Dina Dūdiņa-Kurmiņa. "Jau maijā tika precizēti dalībnieki, tāpēc visu vasaru bērni mēģinājuši savus priekšnesumus. Mums bija svarīgi parādīt pēc iespējas lielāku un plašāku jauno talantu spektru, tāpēc talantu medībās iegriezāmies ne tikai Dārziņskolā, bet arī Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un Jāzepa Mediņa mūzikas skolā, aizbraucām līdz Bolderājai, Ādažiem un Babītei.

Tāda instrumentu bagātība mūsu koncertstudijā vēl nebūs bijusi!

Marimba un arfa, fagots un oboja, mežrags. Izrādās, jaunie talanti tomēr aug visās specialitātēs, par spīti mūsu bažām! Turklāt nebūs tikai kamersastāvi. Studijā vajadzēs iedabūt arī 10 kokles – tie būs viesi no Jurjānskolas – ansamblis ar ļoti senām tradīcijām."

It visi bērni, kas piedalīsies koncertā, ir dažādu konkursu laureāti. "Taču man šķiet apbrīnojami, ka viņi vienlaikus aizraujas ne tikai ar mūziku, bet arī, piemēram, ar dejošanu vai jāšanas sportu.

Ir mums puisis, kurš dzīvo Juglā, mācās Mediņskolā, un kopā ar savu dvīņubrāli paspēj arī dejot "Dzirnās".

Šiem bērniem piedalīšanās koncertā zobu sāpes nesagādā," pauž Dūdiņa-Kurmiņa.

Koncertu vadīs populārais dziedātājs Daumants Kalniņš. "Gribējām, lai jaunieši rod iespēju ne tikai uzstāties publikas priekšā, kas ar “Klasikas” tiešraides starpniecību būs īpaši plaša, bet arī satiktos ar vairākām zvaigznēm.

Daumants Kalniņš pats uz skatuves kāpis jau kopš agras bērnības – viņš ir gan obojists un dziedātājs, turklāt labprāt vada bērniem domātus pasākumus.

Bet koncerta īpašā viešņa būs visā pasaulē pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas," stāsta bērnu un jauniešu dienas producente Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Kristīne Balanas Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā

Piesakāmies diktoru skolai!

Savukārt plkst. 18:30 programmā skanēs īpaša "Promenādes" pārraide. Kāpēc īpaša?

"Tāpēc, ka jau šobrīd kalendārā vajadzētu paskatīties visiem, kuri vēlētos līdzdarboties jauno diktoru skolā.

Ja vēlies iejusties diktora lomā un dzirdēt savu balsi "Klasikas" ēterā, nāc ciemos uz Radio māju plkst. 13:30. Jāpiesakās pa tālruni 67206647 – jāzvana darbdienās. Gaidīsim bērnus no 7 līdz 12 gadu vecumam.

Ar laimīgo pulciņu strādās jaunie aktieri – Marija Linarte un Jānis Kronis, kuri arī ikdienā darbojas ar bērniem. Viņu vadībā jau no plkst. 13:30 mazie varēs pārtapt par mūsu kolēģiem, jo pārraide "Promenāde", kas skanēs plkst. 18:30, būs viņu debijas brīdis. Lielākie bērni varēs ierunāt koncerta pieteikumus, bet mazākie – veidot īpašos signālus, ko saucam par džingliem. Tā būs reta iespēja to visu izmēģināt, jo ikdienā iekļūt Radiomājā nav nemaz tik vienkārši," stāsta Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Arī mūzika, kas skanēs "Promenādē", būs zīmīga. Ne jau velti pārraides apakšvirsraksts ir "Komponistu jaunības dienu grēciņi" – šeit skanēs populāru komponistu miniatūras, kas tapušas vēl tad, kad to autori vēl bijuši gados ļoti, ļoti jauni...

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt