Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Dziesmu svētki grafiķa Māra Bišofa redzējumā

Noslēdzies Belvederas operdziedātāju konkurss

Belvederes konkursā uzvar tenors Sungo Kims no Dienvidkorejas

Svētdien, 10. jūnijā, Dzintaru koncertzālē noslēdzās 37. Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss. Sīvā 147 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ieguva tenors Sungo Kims (Sungho Kim) no Dienvidkorejas.

Otro vietu ieguva bass Georgioss Aleksandross Stavrakakis (Georgios Alexandros Stavrakakis) no Grieķijas, bet trešo vietu – tenors Pāvels Petrovs no Baltkrievijas.

Bass Georgioss Aleksandross Stavrakakis saņēma arī skatītāju simpātijas balvu, bet starptautiskās mediju žūrijas balva tika piešķirta tenoram Borisam Stepanovam no Krievijas, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Dzintars Pučka.

Pirmo reizi Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes operdziedātāju konkurss norisinājās Dzintaru koncertzālē Latvijā, kurā piedalījās 147 dziedātāji no visas pasaules. 63 dziedātāji iekļuva pusfinālā, bet 16 solisti finālā – trīs soprāni, viens mecoalts, pieci tenori, pieci baritoni un divi basi – iegūstot iespēju parādīt savu talantu fināla koncertā, kas svētdienas vakarā tika translēts Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraidē un straumēts interneta tiešraidē, un kuru kopumā vēroja 10 000 cilvēku visā pasaulē.

Lai piedalītos 37. Starptautiskajā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursā, 1125 dziedātāji no 78 valstīm piedalījās reģionālās kvalifikācijas atlasēs 71 pilsētā visos kontinentos. Viena trešdaļa dalībnieku bija no Dienvidkorejas, Krievijas un Dienvidāfrikas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Ķīnas un Vācijas.

“Konkursa līmenis šogad bija īpaši augsts,” norāda konkursa ģenerāldirektori Izabella Gabora (Isabella Gabor) un Holgers Bleks (Holger Bleck). “Žūrijai nebija viegli pieņemt lēmumu. Mēs izsakām vislielāko pateicību Dzintaru koncertzāles direktoram Guntaram Ķirsim un viņa komandai par izcilo organizēšanu un silto uzņemšanu Jūrmalā. Viņu paveiktais darbs bija ievērojams un gaisotne bija nepiespiesta.”

Fināla koncertā tika paziņotas arī Belvederes jauno operdziedātāju konkursa norises vietas nākamajiem trim gadiem. 2019. gadā tas norisināsies Karintijas Mūzikas festivāla ietvaros Austrijā, 2020. gadā – Madrides Karaliskajā teātrī un 2021. gadā – Veksfordas Operas festivālā Īrijā.

Konkursa laureāti

1. vieta. Sungo Kims, Dienvidkoreja

2. vieta un skatītāju simpātiju balva. Georgioss Aleksandross Stavrakakis, bass, Grieķija

 

3. vieta un Hansa Gabora balva. Pāvels Petrovs, tenors, Baltkrievija

 

Starptautisko mediju žūrijas balva: Boriss Stepanovs, tenors, Krievija

Vila Keunes (Wil-Keune) balva dziedātājam ar izcilu potenciālu, kurš dzimis pēc 1992. gada: Jaka Mihelačs (Jaka Mihelac), baritons, Slovēnija

Papildus galvenajām balvām katrs žūrijas loceklis, kas pārstāvēja kādu no pasaules slavenajiem opernamiem vai festivāliem, pasniedza konkursa dalībniekiem arī savas īpašās balvas, kas jaunajiem dziedātājiem sniedz iespēju sadarboties ar tiem:

 • Ālto Muzikālā teātra un filharmonijas Esenē (Vācija) īpašā balva Kamillai Titingerei (Camila Titinger), soprāns, Brazīlija
 • Vācu operas pie Reinas Diseldorfā un Duisburgā (Vācija) īpašā balva Horhe Antonio Espino Martinesam (Jorge Antonio Espino Martinez), baritons, Meksika
 • Vācu operas Berlīnē (Vācija) īpašā balva Denīzei Uzunai (Deniz Uzun), mecoalts, Vācija
 • Vācijas AIDS fonda opermūzikas galā koncerta īpašā balva Pāvelam Petrovam, tenoram, Baltkrievija
 • Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskā orķestra (Krievija) īpašā balva Denīzei Uzunai, mecoalts, Vācija
 • JPYAP (Jette Parker Young Artists Program) – Jetes Pārkeres jauno mākslinieku programmas Koventgārdena Karaliskajā operā (Anglija) īpašā balva Kameronam Šahbazī (Cameron Shahbazi), kontrtenors, Irāna
 • Latvijas Nacionālās operas un baleta (Latvija) īpašā balva Pāvelam Petrovam, tenors, Baltkrievija
 • Maskavas Lielā teātra īpašā balva – meistarklase Andrejam Daņilovam (Andrej Danilov), tenors, Krievija
 • Zempera operas Drēzdenē (Vācija) īpašā balva Sungo Kimam, tenors, Dienvidkoreja
 • Madrides Karaliskā teātra (Spānija) īpašā balva Georgiosam Aleksandrosam Stavrakakim, bass, Grieķija
 • Dortmundes teātra (Vācija) īpašā balva Martinam Mkhaizam (Martin Mkhize), baritons, Dienvidāfrika

37.Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa fināla Galā koncertā kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri diriģenta Ilmāra Lapiņa vadībā uzstājās 16 konkursa finālisti, sniedzot unikālu iespēju koncerta apmeklētājiem dzirdēt perspektīvākos jaunos operas talantus, kuri jau pēc pavisam neilga brīža uzstāsies uz prestižāko opernamu skatuvēm Londonā, Ņujorkā, Parīzē, Milānā, Berlīnē, Vīnē un citur.

Jaunos dziedātājus konkursā vērtēja īpaša žūrija, kuras sastāvā bija prestižāko pasaules opernamu direktori no Londonas Karaliskā Koventgārdena, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra un citiem opernamiem. Latviju konkursa žūrijā pārstāvēs Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti