Egils Siliņš un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris koncertēs Rīgas Domā

"Rīgas festivāla" ietvaros ceturtdien, 15. Jūnijā, Rīgas Domā uzstāsies izcilais latviešu dziedātājs Egils Siliņš un Latvijas Nacionālo simfoniskais orķestris (LNSO) diriģenta Māra Sirmā vadībā. Cerības un ticības tēma mūzikā izskanēs Pētera Vaska skaņdarbos Viatore un Credo, kā arī gruzīnu komponista Gijas Kančeli apjomīgajā kompozīcijā Don’t Grieve, informē "Latvijas Koncertu" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Koncertā skanēs Pētera Vaska stīgu orķestrim rakstītais Viatore - stāsts par ceļinieku un mūžību un gaismu apliecinošā orķestra partitūra Credo. Abas kompozīcijas ir veltītas pasaulslavenajam igauņu komponistam Arvo Pertam.

"Dzīvot mūzikā, mīlot mūziku vairāk par visu, būt klāt savas mūzikas atskaņojumos un sajust, ka tā kaut nedaudz, bet rada pasaulē vairāk prieka - tā ir ļoti skaista dzīve. Tāpēc es rakstu mūziku - lai darītu pasauli labāku," saka Vasks, starptautiski pazīstamākais latviešu komponists.

Savukārt Gija Kančeli galvenokārt pazīstams kā "lielo audeklu" meistars - viņa daiļrades kontā rodamas septiņas simfonijas, virkne programmatisku opusu simfoniskajam orķestrim, izvērsti vokāli – instrumentāli darbi, arī opera, mūzika kino un teātrim, kā arī kamermūzikas opusi. 

Kompozīciju Don’t Grieve baritonam un simfoniskajam orķestrim Kančeli pabeidza sešas dienas pirms 11. septembra traģēdijas ASV un līdz ar tā pēdējiem vārdiem, kas likti arī darba nosaukumā, aicina neskumt un nesērot.

Rīgas Domā šī partitūra skanēs izcilā latviešu dziedātāja Egila Siliņa un diriģenta Māra Sirmā vadītā LNSO lasījumā. Šo pašu mūziķu sniegumā Kančeli lieldarbs ne vien Latvijā, bet visā Eiropā pirmoreiz izskanēja 2010. gada 4. septembrī - 13. starptautiskā garīgās mūzikas festivāla noslēgumā, kas vienlaikus bija arī Gijas Kančeli 75. jubilejas autorkoncerts, piebilst Bružēvica.

Jau ziņots, ka "Rīgas festivāls" notiek no 7. līdz 21.jūnijam. Precīza festivāla programma pieejama mājas lapā www.rigasfestivals.lv.

"Rīgas festivālu" atbalsta Rīgas Dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti