Baltijas jaunos komponistus aicina piedalīties bigbenda kompozīciju konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Radio bigbendu turpina pirms diviem gadiem aizsākto iniciatīvu – Bigbenda kompozīciju konkursu Baltijas jaunajiem komponistiem. Šogad jaunie komponisti aicināti rakstīt jaundarbus bigbenda sastāvam un solistam – trompetei vai flīgelhornam, informēja JVLMA pārstāvji.

2020. gadā tapa 21 skaņdarbs bigbendam un soprānam Beātei Zviedrei, pagājušogad – astoņi skaņdarbi bigbendam un baritonam Daumantam Kalniņam, bet nu jaunajiem komponistiem ir iespēja izmēģināt spēkus, rakstot bigbendam un izcilajam lietuviešu trompetistam Dominikam Višņauskam (Dominykas Vyšniauskas).

Konkursa žūrijā ir pārstāvji no Somijas un visām trim Baltijas valstīm, kas ieguvuši lielu pieredzi un atzinību gan savas valsts, gan starptautiskā mērogā – Lauri Kadalips (Igaunija), Prans Kentra (Lietuva), Andris Dzenītis (Latvija).

Konkursā aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo, mācās vai uzturas Baltijas valstīs, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi.

Darbu iesūtīšanas termiņš – 2022. gada 1. oktobris.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunu, oriģinālu kompozīciju rašanos bigbendam, kā arī popularizēt Baltijas jauno džeza mūziķu jaunradi. Darbus, ko konkursa žūrija būs izvirzījusi finālam, atskaņos viens no starptautiski atzītākajiem un profesionālākajiem Latvijas džeza kolektīviem – Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā.

Konkurss notiks trīs kārtās. Vispirms konkursa žūrija iepazīsies ar dalībnieku iesūtītajām partitūrām un veiks priekšatlasi.

Pusfināla koncertā 13. oktobrī JVLMA atlasīto dalībnieku darbus atskaņos JVLMA un Rīgas Doma kora skolas bigbends mākslinieciskā vadītāja Dāvja Jurkas vadībā un trompetists Dominiks Višņausks, pēc tam žūrija paziņos trīs finālistus.

Fināla koncerta programmu Spīķeru koncertzālē 24. novembrī veidos Latvijas Radio bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags. Tajā pasaulē atzītu komponistu darbu vidū izskanēs arī trīs finālistu skaņdarbi Latvijas Radio bigbenda un solista Dominika Višņauska izpildījumā.

Finālā jaunie profesionāļi cīnīsies arī par naudas balvām. Pirmās vietas ieguvējs saņems 700 eiro, otrās – 500 eiro, bet trešās – 300 eiro prēmiju.

"Konkursa nepieciešamību diktē džeza mūzikas popularitāte un straujā attīstība Baltijas valstīs," stāsta konkursa iniciators, JVLMA Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners. "Bigbendu kustībai vajadzīgs oriģināls, mūsdienīgs, mūsu reģionam raksturīgs repertuārs. Šāds Baltijas valstu mērogā unikāls konkurss bagātinās speciāli bigbendam komponēta, oriģināla repertuāra klāstu, veicinās jaunās džeza mūziķu paaudzes interesi par komponēšanu džeza orķestrim, stiprinās saites pašu jauno komponistu starpā, kā arī sniegs jaunajiem izpildītājmāksliniekiem iespēju atskaņot pavisam jaunu, savu vienaudžu komponētu mūziku."

Konkursa nolikums un pieteikuma forma atrodama JVLMA mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti