Sadaļas Sadaļas

Balss pētījumi, tradicionālās mūzikas vēsture un klaviermūzika ķiverē – Mūzikas akadēmija aicina uz Zinātnieku nakti

30. aprīlī, noslēdzot Atvērto durvju nedēļu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) pirmoreiz piedalīsies Eiropas Zinātnieku naktī tiešsaistē, piedāvājot daudzveidīgu programmu, kas sastāvēs no tematiskām lekcijām, pētnieku sarunām platformā “Zoom”, ceļojuma sistemātiskās muzikoloģijas pētnieka laboratorijā un zinātniska koncerta, kura gaitā klausītājs varēs izsekot pianista smadzeņu darbības impulsu kartei ar elektroencefalogrammas attēlu projekciju palīdzību, informēja JVLMA.

Pulkste 18.00 vakaru atklās dziedātājas, etnomuzikoloģes un JVLMA doktorantes Zanes Šmites lekcija “Balss dzīlēs jeb balss veidošanās process mūsos”, pētot, kādiem muskuļiem un orgāniem jāsadarbojas balss skanēšanai, kā šo sadarbību var ietekmēt un vadīt, tādējādi mainot balss skanējumu. Pētnieku sarunās pēc lekcijas piedalīsies arī etnomuzikoloģe, JVLMA profesore, zinātniskā un radošā darba prorektore Anda Beitāne un vokālā pedagoģe un dziedātāja Antra Jankava.

Pulksten 19.10 lekciju “Tradicionālās mūzikas ainava un tās veidošanās Latvijā agrajos jaunajos laikos” interesentiem lasīs mūzikas akadēmijas profesors un pētnieks Mārtiņš Boiko, koncentrējoties uz lauku mūzikas kultūras procesiem 18. gadsimta otrajā pusē un papildinot stāstījumu ar skaņu ierakstu paraugiem.

Pl. 20.15 interesenti aicināti uz šobrīd Latvijā strādājošā ASV komponista un muzikologa JVLMA doktoranta un pētnieka Džekina Pusona (Jachin Pousson) laboratoriju, noklausīties viņa priekšlasījumu angļu valodā par smadzeņreaktīvo instrumentu laboratoriju, kurā ar elektroencefalogrammas palīdzību iespējams sekot pianista smadzeņu darbībai skaņdarbu atskaņošanas laikā. Pētnieku sarunās aizraujošo tēmu komentēs sistemātiskās muzikoloģijas profesors, JVLMA akadēmiskā darba prorektors un pētnieks Valdis Bernhofs kopā ar savu doktoranti, mūziķi un komponisti Laumu Kazāku.

Pl. 21.30 pirmoreiz Latvijā izskanēs eksperimentāls klavieru solo koncerts, kurā JVLMA students no Ķīnas Hailongs Žangs (Hailong Zhang) atskaņos rūpīgi atlasītu programmu no Baha un Šopēna līdz Mediņam ar īpašu elektrodu ķiveri galvā, ļaujot klausītājam sekot līdzi pianista smadzeņu implusu vizualizācijai uz ekrāna.

Eiropas zinātnieku nakts ir pasākums, kurā zinātniskās institūcijas un to pētnieki ar savu darbu iepazīstina plašāku sabiedrību. Tas Latvijā notiks jau 15. reizi un, pateicoties attālinātajam norises formātam vietnē www.zinatniekunakts2021.lv, šogad būs pieejams interesentiem jebkurā vietā Latvijā un pasaulē. Pasākuma tiešraidei iespējams sekot līdzi JVLMA “Facebook” profilā un “Youtube” kanālā.

Zinātnieku nakts JVLMA programma
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt