Rīta Panorāma

Mūzika pusnaktī – tuva saruna ar klausītājiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Piebalgu

Intervija ar Arni Miltiņu un Laini Ligere-Stengrēvica

Austra Pumpure aizvien ir dziesminiekus vienojošais elements

Kultūras vērtību saglabāšanā ļoti daudz kas balstās tradīcijās, un viena no tādām ir „Austrasdienas” – tā ik gadu martā sirsnīgos koncertos kopā sauc Austras Pumpures audzēkņus, draugus un domubiedrus. Arī šogad, kad Austra Pumpure devusies mūžībā, risinās ikgadējie dziesminieku svētki “Austrasdienas 2017”. 

“Brīvība, kas dārgāka par sauli,” to Austra Pumpure ielikusi savos “bērnos”, arī dziesminiekā Arnī Miltiņā.

“Tas bija vadmotīvs, kāpēc mēs visi pie viņas tiecāmies. Viņa bija patiesi brīva,” Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” uzsver Miltiņš.

Dziļi tautiskā Austra Pumpure dziesminiekiem likusi apzināties savas saknes, saprast, ka viņi ir latvieši.

“Viņai bija Imanta Kalniņa dziesmu programma, pēc tam sekoja tautasdziesmu programma, kas pulcēja pilnas zāles. Tas bija fantastisks laiks,” atceras Miltiņš.

Kad Austra aizgājusi mūžībā, viņas dziesminieki jeb Austrasbērni 40.dienā sapulcējušies nevies vienā, bet gan vairāk nekā 13 koncertos, pat Zviedrijā un Luksemburgā.

“Galvenā bija sajūta un ideja, ko Austra bija iemācījusi. Tā bija mīlestība, ko Austra mums bija devusi,”

norāda Miltiņš.

Dziesminiece Laine Ligere-Stengrēvice smej, ka par spīti savam vecumam, viņi aizvien jūtas kā Austras bērni.

“Austrasdienas 2017” divi koncerti jau aizvadīti Liepājā, taču šīs nedēļas nogalē tādi vēl paredzēti Rīgā un nākamnedēļ – Kazdangā.

Ziņots, ka 3.janvārī 88 gadu vecumā mūžībā aizgāja dziesminiece, dziesminieku kustības aizsācēja un veicinātāja Latvijā Austra Pumpure.

No 1975.gada viņa regulāri koncertēja, akustiskās ģitāras pavadībā emocionāli izdziedot izcilo latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa, Māra Čaklā, Knuta Skujenieka, Jura Helda, Viktora Kalniņa, Olafa Gūtmaņa un citu autoru dzeju, kas gadu gaitā izskanēja četrās Imanta Kalniņa dziesmu programmās.

Pateicoties dziesminieces sirsnībai un cilvēcībai, ap viņu gadiem pulcējas cilvēki, kas vēlējās līdzdziedāt un izteikt sevi dziesmās. Pumpures sekotājus mēdz dēvēt par "Austrasbērniem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti