Kultūras ziņas

Meklē pūšaminstrumentu spēles talantus

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Mihaila Kaziņika dienas Rīgā

Atklātas «Mihaila Kaziņika dienas» Rīgā

Ar koncertu “Veltījums Čaikovskim” Mazajā ģildē 27. februārī oficiāli atklātas “Mihaila Kaziņika dienas”. Šis muzikāli izglītojošais pasākums Rīgā notiek jau vienpadsmito gadu, piedāvājot dažādu valstu mākslinieku koncertus, tematiskos vakarus un meistarklases. Sarīkojuma patrons un idejas autors ir Zviedrijā dzīvojošais krievu mākslas zinātnieks, mūziķis, rakstnieks un filozofs Mihails Kaziņiks.

Mihaila Kaziņika dienu centrālais notikums jau devīto gadu ir jauno vokālistu un instrumentālistu konkurss “Uzlecošās zvaigznes”. Apvienojot muzikālo un pedagoģisko darbību un būdams novatoriskas metodiskās sistēmas autors, Mihails Kaziņiks šāda konkursa rīkošanu uzskata par nozīmīgāko savas darbības sastāvdaļu.

“Mecenātisms ir pastāvējis kopš antīkiem laikiem. Talanti vienmēr ir atbalstīti, lai dotu iespēju attīstīties. Jebkurā valstī, kurā jaunos talantus neatbalsta, sabiedrība nīkuļo.

Un ne tikai mākslinieciskā, bet arī ekonomiskā ziņā, jo ir svarīgi saprast, ka kultūra un ekonomika ir saistītas,” skaidro Mihails Kaziņiks.

27. februārī Mazajā ģildē izskanēja “Kaziņika dienu” atklāšanas koncerts “Veltījums Čaikovskim”. Atzīmējot izcilā krievu komponista 180. jubileju, populārākos Čaikovska opusus atskaņoja konkursa “Uzlecošās zvaigznes” žūrijas pārstāvji. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālās operas solisti Jūlija Semjonova (soprāns) un Artjems Safronovs (tenors), kā arī Krievijas pianists – virtuozs, daudzu starptautisko konkursu laureāts Staņislavs Solovjovs (klavieres).

Pianists, konkursa “Uzlecošās zvaigznes” žūrijas pārstāvis Staņislavs Solovjovs (Krievija) stāsta, ka ik gadu festivāls kļūst vērienīgāks, “jo ir sasniegts augsts līmenis. Mēs esam draudzīga žūrija, strīdu nav, jo gandrīz vienmēr mūsu viedoklis ir vienots.”

Mākslinieku uzstāšanos papildināja Mihails Kaziņiks, stāstot par Čaikovska daiļradi. “Kaziņika dienu” koncerti, meistarklases un lekcijas Rīgā norisināsies līdz 7. martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti