Ar sabiedrības līdzdalību top unikāla ekspozīcija «Dziesma»

Ar sabiedrības līdzdalību top Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcija "Dziesma". Aptaujas, semināri un tikšanās ar Latvijas iedzīvotājiem palīdz noskaidrot attieksmi pret dziesmām un dziedāšanu, kā arī ļauj veidot mūsdienīgu ekspozīciju, sekojot potenciālo apmeklētāju vēlmēm un vajadzībām.

Kā jau vēstījām, Rakstniecības un mūzikas muzeja pastāvīgo ekspozīciju "Dziesma" plānots atklāt līdz ar rekonstruēto muzeja ēku 2016.gadā. Pamatojoties uz dziesmas un dziedāšanas tradīcijas nozīmību Latvijas kultūrā, tā iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas 100 gadu jubilejā.

Ekspozīcijas struktūra tiks veidota, stāstot Latvijas dziesmu vēsturi caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu. Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā, ekspozīcijā cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes pamatu.

Lai uzzinātu pēc iespējas daudzveidīgāku mūsdienu Latvijas iedzīvotāju pieredzi, muzeja darbinieki šovasar dodas izbraukumos uz dažādām pilsētām, kur veic gan ielu aptaujas, gan sadarbībā ar vietējām kultūras iestādēm organizē tikšanās ar iedzīvotājiem.

Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, muzeja darbinieki tikās ar vietējās inteliģences pārstāvjiem. Tikšanās kulminācija bija leģendārās diriģentes Terēzes Brokas dziesmām caurvītais dzīves stāsts.

12.augustā muzejs viesojas Jelgavā, 19.augustā Rakstniecības un mūzikas muzeja pārstāvji tiksies ar Liepājas iedzīvotājiem, savukārt 26.augustā mēros ceļu uz Cēsīm.

Paralēli aptaujām un stāstu vākšanai ekspozīcijas izveidē tiek iesaistīti Latvijas labākie literatūras, mūzikas un vēstures skolotāji. Aktīvā semināru darbā viņi palīdz izstrādāt metodiku darbam ar skolēnu grupu ekspozīcijā, lai topošā ekspozīcija spētu aizraut jauniešus, kā arī palīdzētu pedagogiem papildināt mācību programmu.

Ikviens, kuram ir personīgs stāsts par īpašu notikumu, kurā liela nozīme bijusi kādai dziesmai, tiek aicināts iesaistīties ekspozīcijas "Dziesma veidošanā". Kā uzsver Rakstniecības un mūzikas muzeja kolektīvs, šodienas Latvijas iedzīvotāju iesaiste ekspozīcijas izveidē ir ļoti būtiska. Plašāka informācija par līdzdalību ekspozīcijas "Dziesma" veidošanā pieejama Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt