Sadaļas Sadaļas

Ar Maestro Raimonda Paula solokoncertu «Klasikas» ēterā atgriežas dzīvie studijas koncerti

Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, Latvijas Radio 3 "Klasika" atsāk dzīvo koncertu ciklu Latvijas Radio 1. studijā. Jau Otrajās Lieldienās, 13. aprīlī, īpašu teātra mūzikas koncertu "Viens pats studijā" sniegs Maestro Raimonds Pauls.

Tāpat šopavasar koncertsērijā piedalīsies pianisti Agnese Egliņa, Edgars Cīrulis, Vestards Šimkus un citi mākslinieki.

Tiešraides koncerti Latvijas Radio 1. studijā pirmdienu vakaros pulksten 18.00 būs klausāmi Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā, kā arī skatāmi video formātā Latvijas Radio sociālo tīklu kontos.

Raimonda Paula solokoncerts "Viens pats studijā"

13. aprīlī pulksten 18.00 Maestro Raimonds Pauls koncertā "Viens pats studijā" atskaņos Dailes teātra simtgadei veltītu programmu. Skanēs melodijas no tādām izcilām teātra izrādēm kā "Īsa pamācība mīlēšanā", "Šerloks Holmss", "Elizabete, Anglijas karaliene", "Visi koki dieva doti", "Meža gulbji", "Leģenda par Zaļo jumpravu", "Grāfs Monte Kristo" un citām. Koncertu vadīs LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode.

Raimonds Pauls un Gunda Vaivode

"Esam priecīgi, ka mūsu ārkārtējās situācijas koncertsērijai ir atsaukušies pianisti Agnese Egliņa, Edgars Cīrulis, Vestards Šimkus un citi, bet ir liels gandarījums, ka pirmo koncertu sniegs Maestro Raimonds Pauls," uzsver Gunda Vaivode.

"Tā kā būtiska viņa radošās dzīves daļa ir saistīta ar Dailes teātri un pats teātris šogad svin simtgadi, šķita tikai loģiski programmu veidot no Paula teātra mūzikas lieliskajām melodijām, no kurām liela daļa kļuvušas par hitiem, dažas par tautas dziesmām, bet dažas klausītājiem būs pārsteigums."

Koncertā skanēs arī "Dziesmiņa par bučošanos" no izrādes "Džons Neilands", kuru klausoties, Maestro ar humoru aicina arvien būt atbildīgiem un ievērot divu metru distanci...

Koncerts būs dzirdams Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā un tiešsaistē skatāms gan "Klasikas" "Facebook" kontā, gan sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Deja ar pianisti Agnesi Egliņu

20. aprīlī pulksten 18.00 "Klasikas" ēterā un "Facebook" tiešraidē varēs klausīties un vērot pianistes Agneses Egliņas koncertu Latvijas Radio 1. studijā. Koncerta programmā skanēs latviešu komponista Jāņa Mediņa mūzika, Rīgā dzimušā baltvācu komponista un pianista Nikolaja fon Vilma (Nicolai von Wilm) skaņdarbi, kā arī vēsturiskā deju mūzika.

"Varētu teikt, ka koncertā aicināšu klausītājus uz deju," pauž pianiste Agnese Egliņa.

"Programmā izskanēs Baha Franču svīta, kurā ietvertas vēsturiskās dejas – alemande, kurante, sarabanda, menuets un žīga –, būs arī Alberto Hinasteras trīs temperamentīgās argentīniešu dejas." Šo programmu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Agnese Egliņa

Patvērums mūzikā ar džeza pianistu Edgaru Cīruli

27. aprīlī pulksten 18.00 "Klasikas" ēterā un "Facebook" tiešraidē gaidāms džeza pianista Edgara Cīruļa koncerts. Programmā skanēs improvizācijas par Johannesa Brāmsa Intermeco Mibemolmažorā Op. 117 Nr. 1 un Johana Sebastiāna Baha Prelūdiju Sibemolminorā no "Labi temperētā klavīra" 1. grāmatas.

"Šodien meklēju patvērumu mūzikā un skaņā. Cenšos to pārvērst par savu svētvietu. Katrs skaņdarbs, ko atskaņošu, pārstāv kādu mazu nostūrīti no manas sirds, kas pašlaik prasa pēc miera, mīlestības, nosvērtības un līdzjūtības.

Ierasti spēlēju savu mūziku ansamblī kopā ar citiem mūziķiem, bet šoreiz tās būs improvizācijas, manas kompozīcijas un meditācijas par vienatni. Iespējams – divvientulību ar sevi," saka pianists Edgars Cīrulis.

Lēnām, pamatīgi un dziļi pianists aicina ieklausīties arī savās oriģinālkompozīcijās, kuras skanēs koncertā – "The Weight of Time", "The Summer in You", "In this silence she weeps". Programmu vadīs Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītāja Signe Lagzdiņa.

Edgars Cīrulis

Pēc izskanēšanas ēterā visi koncerti būs pieejami Latvijas Radio 3 "Klasika" arhīvā mājaslapā, kā arī video formātā Latvijas Radio sociālajos tīklos – "Klasikas" "Facebook" kontā un Latvijas Radio "YouTube" kanālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt